Новини

На Закарпатті проходить місячник по вилученню у населення балонів ЗВГ, які тривало не використовуються

У зв’язку з проведенням «Місячника по вилученню у населення балонів ЗВГ, які тривало не використовуються», посадовими особами управління Держпраці у Закарпатській області та територіального управління Держгірпромнагляду у Закарпатській області, за участю представників ДП «Івано-Франківськпропан», МПП «Новатор», ТОВ «Надєжда-Закарпаття», ТОВ «Білад ЛТД», ТОВ «СТС-2014» проведено нараду на тему «Дотримання вимог безпеки під час використання балонів зрідженого газу в побуті, закладах громадського харчування та місцях масового скупчення людей».

Посадовці акцентували увагу присутніх на наступних питаннях:

  • вимоги до розміщення групових та індивідуальних балонних установок у споживачів;
  • вимоги щодо наповнення, зберігання та перевезення порожніх та наповнених балонів ЗВГ;
  • вимоги щодо проведення технічного обслуговування групових та індивідуальних балонних установок у споживачів;
  • контроль пунктів наповнення за технічним станом та своєчасним опосвідченням балонів ЗВГ;

В ході наради також проаналізовано причини та наслідки аварій пов’язаних із використанням газу в побуті під час використання балонів ЗВГ протягом 2014-2015рр. За вказаний період на території області сталося три аварії під час використання побутових газових балонів, в результаті яких отримали травми різного ступеню важкості три особи.

Доведено до відома присутніх, що з 07.07.2015р. вступили в силу нові «Правила безпеки систем газопостачання». Дані правила містять деякі зміни щодо вимог безпечної експлуатації індивідуальних балонних установок в частині проведення заміни балонів ЗВГ у споживачів.

Наголошено на недопущенню наповнення балонів ЗВГ, технічний стан яких не відповідає вимогам нормативних документів та вжиття заходів по їх вилученню у споживачів.