Новини

На семінарі-навчанні шукали шляхи запобігання нещасним випадкам на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства

Ситуація в Україні, пов’язана із збільшенням кількості нещасних випадків  на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства, викликає неабияке занепокоєння. На щастя,  у нашому краї таких випадків на сьогодні не зафіксовано. Однак, аби  запобігти їх виникненню, Управління Держпраці у Закарпатській області провело семінар-нараду для представників підприємств області, робота яких пов’язана з обслуговуванням систем водопостачання, водовідведення та каналізаційного господарства.  

Звертаючись до учасників семінару, начальник Управління Держпраці Богдан Дорош зауважив, що такі навчання дають позитивні результати. Про це, зокрема, свідчать дані статистики. А вони переконують: завдяки превентивним заходам на Закарпатті вдалося  знизити рівень травматизму на виробництві. Недарма ж кажуть: попереджений – отже, захищений. Водночас Богдан Володимирович запропонував наступну зустріч провести безпосередньо на виробничих об’єктах, щоб мати змогу на місці виявити і усунути недоліки в роботі підприємств.

Завідувач сектору нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки Управління Держпраці у Закарпатській області  Олександр Гойс ознайомив присутніх із станом справ щодо травматизму на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства області у 2015-2016 роках.  У своєму виступі він зупинився на  основних причинах виникнення нещасних випадків під час виконання газонебезпечних робіт у колодязях, звернув увагу на необхідності посилення контролю з боку  посадових осіб за дотриманням законодавства, стандартів, нормативів, норм, порядків і правил стосовно утримання, обслуговування і експлуатації систем водопостачання та водовідведення.

У продовження теми головний державний інспектор сектору нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки Людвиг Андращук проаналізував власні спостереження стосовно дотримання вимог охорони праці за підсумками проведених перевірок на подібних підприємствах.

У свою чергу начальник відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Управління Держпраці  Віталій Ляхович рекомендував здійснити керівникам вказаних підприємств реконструкцію і модернізацію станцій знезараження води, впровадити  сучасні технології на об’єктах водопостачання, водовідведення і каналізаційного господарства з метою поліпшення надання послуг споживачам, а також вишукати можливості для збільшення фінансування на потреби охорони праці.