Новини

Планова нарада «Корупція в умовах воєнного часу» відбулася!

Сьогодні в  Управлінні Держпраці в Закарпатській області в онлайн режимі відбулася нарада з особовим складом установи з питань запобігання корупційним проявам в умовах воєнного часу.

Відкриваючи нараду, перший заступник начальника Василь Грицик зауважив, що питання боротьби з корупцією було актуальним завжди,  а в умовах воєнного стану, в якому зараз перебуває Україна, набуло надзвичайної уваги. Своєю чергою Юрій Пеца, головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції Управління, роз’яснив хто такі колабораціоністи і чому для них передбачена кримінальна відповідальність.

Зокрема, нагадав, що співпраця громадян держави із ворогом для забезпечення його інтересів та заподіяння шкоди власній державі буде обов’язково каратися. Оскільки 15 березня 2022 року в Україні набрав чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність».

Важливо, що цим законом було внесено зміни до Кримінального кодексу України, доповнена стаття має назву: «Колабораційна діяльність».

Крім того, Юрій Пеца рекомендував інспекторам при виконанні своїх посадових обов’язків  звертати увагу на суб’єкти господарської діяльності, котрі  працюють менше року, були нещодавно реорганізовані, змінювали назву, або власниками чи засновниками яких є фізичні чи юридичні особи країни агресора.