Новини

За сприяння Управління Держпраці заборгованість із заробітної плати на підприємствах області погашено на загальну суму понад півтора мільйона гривень

Серед напрямів діяльності Держпраці є здійснення державного контролю за дотриманням суб’єктами господарської діяльності законодавства про працю. А один з пріоритетів цієї діяльності – сприяння погашенню заборгованості з виплати заробітної плати та інших виплат. У зв’язку з цим начальник Управління Держпраці у Закарпатській області Богдан Дорош постійно націлює своїх колег на посилення проведення заходів щодо ліквідації заборгованості із зарплати.

Так, від початку року державні інспектори праці перевірили 22 підприємства, що мали борг із заробітної плати. Загальна сума заборгованості становила 10 мільйонів 101 тисячу гривень. За результатами перевірок складено та передано в суд 9 протоколів про адмінправопорушення, винесено 10 постанов про накладення штрафів за невиконання вимог приписів про погашення заборгованості. Водночас передано до правоохоронних органів16 справ, за якими відкрито кримінальні провадження.

На сьогодні винесено  15 постанов про накладення фінансових санкцій, загальна сума яких сягнула 62 тисяч 442 гривень. Вдалося також домогтися відповідної реакції на ці заходи підприємств-боржників. Зокрема, повністю погашено заборгованість на суму 533 тисячі гривень  і зменшено цей борг на суму 1 мільйон 55 тисяч гривень, тобто загальна сума погашення заборгованості становить 1 мільйон 588 тисяч гривень.

Робота щодо ліквідації заборгованості із заробітної плати триває.