Новини

На семінарі в Управлінні Держпраці у Закарпатській області обговорили новий Закон «Про держслужбу»


З першого травня цього року набрав чинності Закон України № 889- VIII «Про державну службу». Окремі положення цього документа викликали різні запитання з приводу правильності їх трактування. У зв’язку з цим в Управлінні Держпраці у Закарпатській області провели семінар-роз’яснення.

Для участі у заході, що відбувся 4 травня у конференц-залі Управління, був запрошений заступник начальника міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби у Львівській та Закарпатській областях Микола Трофименко. Розпочинаючи свій виступ, Микола Олександрович зауважив, що на сьогодні ніхто немає відповідей на всі запитання, пов’язані зі змінами, передбаченими цим законом.

 

Доповідач детально зупинився на новому поділі посад на ранги, категорії, розповів про  права та обов’язки держслужбовців,   критерії підбору кандидатів  на державну службу, умови оплати праці, дисциплінарні  стягнення тощо.

У свою чергу учасники семінару задали доповідачу низку запитань. Зокрема, їх цікавило, як проходитиме конкурс на заміщення вакантних посад, переведення на інші посади, оплата і порядок здійснення відряджень. Відповідаючи на усі запитання, Микола Трофименко принагідно зауважив, що тепер такого поняття, як «призначення» вже не буде. Йому на зміну прийшло поняття «конкурс», що проходитиме у три етапи: 1) тести, 2) практичне заняття, 3) співбесіда. І на завершення акцентував увагу присутніх на тому, що держслужбовець з набранням чинності нового закону «Про держслужбу»  жодним чином не повинен демонструвати свої політичні погляди, а також не може мати громадянства іншої держави, що досить актуально для Закарпаття.