Новини

На зустрічі говорили про пільги і компенсації за роботу у шкідливих умовах

Спеціаліст  сектору з питань експертизи умов праці Управління Держпраці у Закарпатській області Лілія Січка провела нещодавно  інформаційно-консультативну зустріч з працівниками  Товариства з обмеженою відповідальністю «Аргус» (Американська хімчистка).  Основний вид його діяльності  - прання та хімічне чищення текстильних і хутряних виробів. А, отже,  на підприємстві є робочі місця із шкідливими умовами праці.

Під час зустрічі з робітниками та начальником цеху  були обговорені питання атестації робочих місць за умовами праці,  від результатів якої  залежить отримання працівниками пільг та компенсацій. Учасники зібрання цікавилися різними питаннями, зокрема,  яка максимальна тривалість додаткової відпустки, чи передбачена доплата  за роботу в шкідливих умовах, а також, чи мають  вони право на отримання спецхарчування.

Представник Управління Держпраці роз’яснила, що під час укладання трудового договору роботодавець повинен поінформувати працівника під розписку про наявність на його робочому місці небезпечних і шкідливих виробничих факторів, можливі наслідки їх впливу на здоров’я, а також про право на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до чинного законодавства.

Підприємство працює в Ужгороді з кінця дов’яностих років,  специфіка роботи потребує певних навичок та знань. Треба відзначити, що керівництво дбає про  колектив: люди, які працюють у шкідливих умовах (апаратник хімічного чищення, фарбувальник та плямознищувач),  отримують належні їм  пільги та компенсації.