Новини

Під час профілактичної бесіди газівники моделювали способи уникнення стресових ситуацій на виробництві

Для проведення цього заходу в приміщенні ТОВ «ГАЗ-ДАР» в Ужгороді сьогодні зібралися в основному  представники середньої робітничої ланки цього підприємства – зварювальники і слюсарі. Адже власне їм майже щодня доводиться зіштовхуватися з певними ризиками, оскільки робота газівників належить до категорії підвищеної небезпеки.

Начальник відділу нагляду у будівництві,  котлонагляді на транспорті та зв’язку Управління Держпраці у Закарпатській області Віталій Ляхович, який провів бесіду, охарактеризував типи стресів, що зазвичай виникають на робочому місці, назвав причини їх появи та шляхи уникнення.

- Психосоціальні ризики та стрес, - зауважив Віталій Михайлович, - це одне з найскладніших і завжди актуальних  питань у сфері  охорони праці. А здоров’я  населення, насамперед працюючого, є індикатором розвитку суспільства. Бо наслідки стресів, як правило,  негативно позначаються на діловому іміджі і конкурентоспроможності підприємства. Тому важливо, щоб працівник завжди почувався захищеним на своєму робочому місці.

Учасники зібрання мали змогу не лише почути змістовну лекцію, а й взяти участь в її обговоренні, змоделювати різні «нештатні» ситуації, котрі можуть виникати через порушення вимог охорони праці, проаналізувати реальні випадки, що вже мали місце в області.

Принагідно Віталій Ляхович наголосив присутнім на необхідності неухильного дотримання ними відповідних інструкцій, законодавчих актів, якими регламентується їхня діяльність.