Новини

На Виноградівщині змагалися вальники лісу

Вчора, 21 квітня, лісівники ДП «Виноградівський лісгосп" провели районні традиційні змагання вальників лісу, організовані керівництвом цього підприємства. За звання кращий змагалися лісоруби трьох лісництв – Виноградівського, Шаланківського і Затисянського. Головний акцент організатори заходу робили на дотриманні вимог охорони праці під час виконання усіх вправ, оскільки проведення  змагань було приурочене Всесвітньому дню охорони праці, що проходить цьогоріч під девізом: «Стрес на робочому місці: колективний виклик».

До складу журі, яке очолив провідний спеціаліст з охорони праці ДП «Виноградівський лісгосп» Дмитро Зейкан, увійшли компетентні фахівці лісової галузі краю, а також спеціаліст Управління Держпраці –  головний державний інспектор сектору нагляду в АПК та СКС Мирослав Феделеш. Спостерігати за гарячими баталіями мали змогу і студенти-третьокурсники Закарпатського лісотехнічного коледжу, деякі з яких зараз проходять виробничу практику саме в цьому господарстві.

Відкрив змагання директор Виноградівського лісгоспу Василь Агій. Василь Омелянович звернувся до учасників з напутнім словом, в якому висловив прохання чітко виконувати усі правила безпечної поведінки, дотримуватись відповідних настанов та рекомендацій.

Перед початком змагань провели спільні тактико-спеціальні тренування лісової охорони і «надзвичайників» з гасіння умовної лісової пожежі. Адже успішне виконання таких навчань може стати у майбутньому запорукою оперативних та злагоджених дій під час  ліквідації реальної надзвичайної події.

Далі лісоруби демонстрували свої вміння  з валки дерев, розбирання і збирання пили, обрізки сучків, розкряжування деревини комбінованим способом. Журі оцінювало їхній фаховий рівень за такими критеріями, як швидкість роботи, якість і точність виконання завдання та дотримання техніки безпеки. До речі, саме за порушення правил безпечної поведінки при виконанні усіх вправ деякі учасники змагань отримали штрафні бали, що позначилося на їх кінцевому результаті.

Та, мабуть, найбільше захоплення у спостерігачів і самих лісорубів викликав останній етап змагань -  розпилювання деревини вручну та коління дров. Тут лісоруби мали можливість показати не лише свої професійні навики, а й спритність та витримку.

За підсумками усіх конкурсів, переможцем став представник Виноградівського лісництва Ігор Жолдош. Журі нагородило його грамотою, медаллю і кубком,  а головне керівництво лісгоспу виділило переможцеві грошову премію. Ігор Олександрович представлятиме виноградівських лісорубів на обласному етапі  змагань. Грамоти та подарунки отримали також інші призери.