Новини

Спільні зусилля – на виховання навиків безпечної поведінки у підростаючого покоління

Володіння навиками безпечної поведінки – це одна з основних  складових  загальної культури громадян. Тому дуже важливо з юних літ привчити дітей виконувати правила та  вимоги з охорони праці під час виробничого процесу.  Старший наставник повинен пояснити дітям, навіщо так робити і які  можливі наслідки правопорушення.

Саме про це  говорили на засіданні круглого столу, який проходив у рамках заходів з нагоди Всесвітнього дня охорони праці на базі Виноградівського вищого професійного училища за участі представників Управління Держпраці у Закарпатській області, керівництва та майстрів виробничого навчання цього ВПУ.

Головний держінспектор сектору нагляду АПК та СКС Управління Держпраці Іван Ковач у своєму виступі порушив низку важливих питань, які стосуються охорони праці і безпечної поведінки на виробництві. Зокрема, зосередив увагу майстрів виробничого навчання на правильності проведення інструктажів перед роботою з інструментами і пристроями, необхідності наявності спецодягу та засобів індивідуального захисту. Водночас певні роз’яснення надав щодо оформлення документації згідно з вимогами чинного законодавства. Іван Іванович рекомендував учасникам зібрання переглянути певну літературу, яку приніс зі собою, де доступно і компетентно висвітлено питання, пов’язані з охороною праці та безпечною поведінкою на виробництві.

Освітяни також приділяють цим питанням велику увагу, зауважив директор Виноградівського ВПУ Володимир Гнатківський. До навчальної програми навіть введено новий предмет «Охорона праці», під час якого вихованці училища, кожен відповідно до обраної майбутньої професії, вивчає правила безпеки. Володимир Петрович ознайомив присутніх з  організацією навчально-виробничого процесу в училищі, з технологіями, які майстри виробничого навчання використовують для активізації пізнавальної діяльності учнів на уроках професійно-практичної підготовки. Старші наставники охоче діляться з підростаючим поколінням  своїм досвідом, постійно працюють над вдосконаленням їх знань і умінь.

Після основних виступів між учасниками круглого  столу відбулась цікава дискусія, присутні позитивно оцінили хід проведення заходу, висловивши сподівання на подальшу співпрацю Управління Держпраці та училища.