Новини
На семінарі знайомилися із змінами в трудовому і податковому законодавствах
- Деталі
- Створено: Четвер, 14 квітня 2016, 15:11
- Опубліковано: Четвер, 14 квітня 2016, 15:11
У Мукачеві, в сесійній залі райради і райдержадміністрації 13 квітня проходив семінар для представників приватних та державних структур міста Мукачева і району. Його організатори – ТВ ВГО «Асоціація платників податків у Закарпатській області» і спілка аудиторів у Закарпатській області, яких представляли їх керівники відповідно Марта Волощук і Юлія Кілару, запросили для участі у заході Управління Держпраці та Державну податкову інспекцію. Такий вибір гостей був продиктований темою семінару: «Нові штрафні санкції за порушення трудового законодавства і зміни в податковому законодавстві».
Розпочав зібрання в.о. начальника Мукачівської ДПІ Володимир Куп’як. Він представив учасників та оголосив порядок денний. Першому Володимир Володимирович надав слово начальнику відділу наглядової діяльності за законодавством про працю, зайнятість та інші нормативно-правові акти Управління Держпраці Ярославу Турянському. У своєму виступі Ярослав Іванович коротко розповів про саме Управління, зокрема зауважив, що створене воно порівняно недавно, рік тому, внаслідок злиття двох структур: колишньої Територіальної державної інспекції з питань праці та Територіального управління Держгірпромнагляду. А далі більш детально зупинився на всіх останніх змінах у трудовому законодавстві. При цьому звернув увагу присутніх, що основна мета семінару якраз і полягає у тому, аби ознайомити людей з цими нововведеннями і допомогти їм уникнути фінансових санкцій за порушення законодавства про працю.
- З 11 березня цього року відповідальність за порушення трудового законодавства суттєво посилилася, покладається вона на підприємство - юридичну або приватного підприємця - фізичну особу, - сказав Ярослав Турянський. – Зараз запроваджено такий новий вид відповідальності, як фінансова санкція. Розмір штрафів чималий. Тож у першу чергу, варто особливу увагу зосередити на оформленні трудових відносин з найманими працівниками, оскільки за нелегальне працевлаштування передбачено штраф у сумі понад 41 тисячу гривень за кожного неоформленого працівника (30 мінімальних заробітних плат). Про прийняття кожного працівника на роботу слід повідомляти фіскальну службу, тоді не виникатиме жодних конфліктних ситуацій з наглядовими структурами, до яких належить також Управління Держпраці.
Ярослав Турянський наголосив, що у перспективі основною функцією Управління Держпраці має бути здійснення превентивних заходів, покликаних запобігти вчиненню правопорушення. Для цього проводитиметься спершу первинна перевірка, за підсумками якої керівникам видаватимуться приписи, щоб дати можливість усунути виявленні порушення в роботі. Але якщо вони не будуть усунуті у визначений термін, тоді застосовуватимуться штрафні санкції. Тож Ярослав Турянський звернувся до присутніх з проханням не допускати подібних порушень, оскільки вони можуть закінчитися великими неприємностями і суворими покараннями.
Наступний етап зустрічі був побудований у вигляді конференції. Присутні мали змогу задати запитання, які їх хвилювали, представнику Управління Держпраці, і отримали на них вичерпні відповіді. Інформацію, що стосується змін у податковому законодавстві, учасникам зібрання подали його організатори.