Новини
На Закарпатті підбили підсумки опалювального сезону 2015-2016 років
- Деталі
- Створено: П'ятниця, 08 квітня 2016, 09:29
- Опубліковано: П'ятниця, 08 квітня 2016, 09:48
Такою була основна тема засідання антикризового енергетичного штабу, що відбулося 7 квітня у приміщенні Закарпатської ОДА за участі представників профільних департаментів та управлінь облдержадміністрації, державної інспекції з енергонагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в області, Управління Держпраці у Закарпатській області, Державної служби з надзвичайних ситуацій, представники «Закарпаттяобленерго», «Закарпатгазу» та ТОВ «Закарпатгаз Збут».
– Відключення систем опалення здійснюється власниками теплових господарств за узгодженням з теплопостачальними організаціями при умові, якщо протягом трьох діб середньодобова температура зовнішнього повітря перевищує +8 градусів за Цельсієм, – зауважив відразу на початку засідання директор департаменту житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури ОДА Едуард Маляр. – Закінчення опалювального сезону, відповідно до п.7.9.4 Правил технічної експлуатації, затверджених Міністерством палива та енергетики України, встановлюється в кожному регіоні окремо.
Оскільки на Закарпатті весна настає рано, то й теплопостачання припиняється раніше, ніж в деяких інших областях. Тож в області припинили опалювальний сезон у містах Ужгород, Берегово та Хуст, а також Берегівському, Іршавському та Тячівському районах. Із 1273-х котелень завершили роботу 242. Зокрема 7 котелень закладів охорони здоров’я та 199 – освіти, а також 20 котелень місцевих рад. Перестали опалюватися також 246 закладів соціальної сфери – 89 садочків, 155 навчальних та 2 лікувальні заклади.
Підбивши підсумки опалювального періоду 2015-2016 рр., члени антикризового енергетичного штабу визначили заходи з підготовки до наступного аналогічного сезону. Серед них, зокрема, складання дефектних актів щодо обстеження систем газо- і теплопостачання (обстеження проводиться протягом літа, далі на кожному з підприємств спеціальна комісія повинна визначити стан його готовності до майбутнього опалювального сезону); встановлення населенню краю газових лічильників (на сьогодні на Закарпатті 5 тисяч помешкань ще не мають газових лічильників, державою на ці потреби виділено 4,2 млн. гривень на поточний рік, а до 2018 року громадяни області повинні бути повністю забезпечені засобами обліку газу).
У ході проведення цього зібрання завідувач сектору нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки Управління Держпраці у Закарпатській області Олександр Гойс наголосив на необхідності обов’язкового укладення під час підготовки до зими договорів із спеціалізованими організаціями щодо проведення технічного обслуговування систем газопостачання, в тому числі пусконалагоджувальних робіт автоматики безпеки паливно-модульних котелень. До речі, останнім часом такі котельні встановлені у значній частині навчальних закладів краю. Однак обслуговування більшості з них проводиться на неналежному рівні.
У числі питань, які порушувалися на засіданні антикризового енергетичного штабу, були також стан розрахунку споживачів за спожиті енергоносії та нарахування субсидій і пільг на житлово-комунальні послуги. Як повідомила директор ТОВ «Закарпатгаз Збут» Вікторія Томинець, рівень розрахунків населення за реалізований у першому кварталі газ становить 72 відсотки, бюджетних установ – 94 та промислових споживачів – 100 відсотків.
За підсумками засідання райони та міста краю отримали доручення прийняти рішення про завершення опалювального сезону.
Управління Держпраці у Закарпатській області