Новини

Спеціалісти Управління Держпраці у Закарпатській області провели перевірку ПАТ «Закарпатгаз»

Перевірка була плановою і всебічною. Цього разу галузеві інспектори Управління Держпраці у Закарпатській області перевіряли усі служби і структурні підрозділи цього публічного акціонерного товариства. Загалом їх обстежено понад 20, внаслідок чого виявлено 203 порушення. За двадцятьма фактами накладено штрафи на загальну суму понад шість з половиною тисяч гривень.

Як зауважує завідувач сектору нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки Управління Держпраці у Закарпатській області  Олександр Гойс, результати перевірки засвідчили, що працівникам ПАТ «Закарпатгаз» є ще над чим попрацювати. Водночас  намітилися і певні позитивні зрушення, зокрема  поліпшилося матеріально-технічне забезпечення підрозділів, проведена заміна та реконструкція станцій ЕХЗ, ГРП та ШГРП, автоматизовано аварійно-диспетчерську службу.

Стосовно виявлених порушень, то вони здебільшого мають системний характер. Тобто є типовими для  кожного з перевірених підрозділів ПАТ «Закарпатгаз». Серед них, для прикладу,  порушення порядку видачі нарядів-допусків на виконання газонебезпечних робіт; недотримання планів комплексного приладного обстеження газопроводів і графіків планового технічного обслуговування житлових будинків; несвоєчасне відключення самовільно встановлених газових приладів; незабезпечення в повному обсязі працівників спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту. Також існує потреба в проведенні ідентифікації і декларуванні об’єктів підвищеної небезпеки, а зовнішні газопроводи та обладнання систем газопостачання слід негайно пофарбувати. Невирішеним на сьогодні залишається і так зване «кадрове питання». Насамперед, гостро відчувається нестача кваліфікованих кадрів середньої виробничої ланки.

Отож спеціалісти Управління Держпраці вказали керівництву  ПАТ «Закарпатгаз» на недоліки в роботі цього товариства і рекомендували шляхи розв’язання проблемних питань.