Новини
Від слів – до конкретних дій
- Деталі
- Створено: Четвер, 31 березня 2016, 12:02
- Опубліковано: Четвер, 31 березня 2016, 12:02
Закликав перейти своїх колег головуючий на черговому засіданні комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій, інших соціальних виплат заступник голови Закарпатської ОДА Олександр Петік. Засідання відбулося 30 березня у малому залі облдержадміністрації. У ньому взяли участь, крім членів комісії, також керівники підприємств-боржників, представники відповідних державних інституцій.
Як зазвичай, спершу учасники зібрання заслухали інформацію заступника директора департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА Віктора Мацоли про результати здійснення контрольно-наглядової діяльності на підприємствах-боржниках із виплати заробітної плати та посилення відповідальності законодавства про працю.
Відразу на початку свого виступу Віктор Васильович наголосив, що питання погашення заборгованості зараз набуває особливої актуальності, оскільки більшість краян незабаром відзначатимуть Великодні свята, до яких людям потрібно гідно приготуватись. А для цього, зрозуміло, потрібні гроші.
На жаль, ситуація щодо динаміки заборгованості невтішна, оскільки борг із заробітної плати в області від початку цього року не зменшився, а навпаки збільшився і становить 8 млн. 651 тисячу гривень, тобто зріс на 2 млн. 694 тисячі гривень. Певні проблеми, зокрема, існують у галузі освіти, зокрема не до кінця вдалося розрахуватися з мукачівськими професійно-технічними навчальними закладами, у медицині – не вирішене питання з Державним закладом вузлова лікарня м.Чоп. Прикро, що заборгували своїм працівникам і на економічно активних підприємствах.
У ході засідання були заслухані керівники підприємств-боржників. Водночас комісія розглянула заходи, які вживаються органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування задля погашення заборгованості та недопущення виникнення нових боргів, а також питання про визнання першочергових спільних заходів, спрямованих на зменшення заборгованості до пенсійного бюджету. Під час розгляду цих питань розгорілася гаряча дискусія, підсумком якої стало прийняття кількох протокольних рішень. Одне з них стосувалося державного підприємства «Закарпатський науково-дослідний інститут», де через неефективне використання коштів тривалий час не вдається погасити заборгованість. Керівнику цього закладу дано термін два тижні для негайного вирішення критичної ситуації.
З інформацією про здійснення контролю за питанням виплати заробітної плати найманим працівникам суб’єктів усіх форм власності виступив перший заступник начальника Управління Держпраці у Закарпатській області Василь Грицик. Він повідомив, що протягом останнього півроку було проведено 38 перевірок підприємств-боржників із виплати заробітної плати, в тому числі перевірено 25 підприємств цієї категорії. За результатами перевірок вжиті відповідні заходи впливу в рамках наданих Управлінню повноважень.
Василь Іванович звернув увагу присутніх на останні зміни в чинному законодавстві, зокрема в частині накладення штрафів за порушення законодавства про працю і працевлаштування, наголосивши на суттєвому збільшенню їх розмірів. Водночас зауважив, що Управління Держпраці на сьогодні проводить широку інформаційно-роз’яснювальну роботу серед підприємств, установ та організацій краю у цьому напрямі.
За результатами засідання комісія прийняла узгоджені рішення, направлені на усунення проблемних питань з метою прискорення погашення існуючих боргів із заробітної плати, боргів до Пенсійного фонду та Єдиного соціального внеску.