Новини
На семінарі в Управлінні Держпраці у Закарпатській області держінспектори проходили спеціальне навчання
- Деталі
- Створено: Четвер, 17 березня 2016, 15:41
- Опубліковано: Четвер, 17 березня 2016, 15:41
Семінар відбувся учора, 16 березня, в актовому залі Управління Держпраці краю. Під час проведення цього заходу державні інспектори з питань праці мали змогу поглибити свої правові знання та отримати інформацію, необхідну для належного виконання їх професійних обов’язків. Навчання стосувалося насамперед питань, пов’язаних з дотриманням вимог чинного законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів.
Зі вступним словом виступив начальник Управління Богдан Дорош, який повідомив присутнім про останні зміни, що відбулися в чинному законодавстві про працю, охарактеризував динаміку рівня заборгованості із виплати заробітної плати і стан дотримання законодавчих норм на підприємствах, установах та організаціях краю, окремо зупинився на нинішніх повноваженнях державних інспекторів праці.
Вичерпну інформацію щодо механізмів запровадження постанови КМУ «Про затвердження порядку накладення штрафів за порушення законодавства та зайнятість населення» надав учасникам зібрання перший заступник начальника Управління Держпраці у Закарпатській області Василь Грицик. Як повідомив Василь Іванович, тепер за незаконне звільнення працівника з роботи з особистих мотивів чи у зв’язку з повідомленням ним про порушення вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» іншою особою передбачений штраф від 34 до 51 тисячі гривень. Ті ж дії, вчинені повторно або щодо неповнолітнього, вагітної жінки, одинокого батька, матері або особи, яка їх замінює і виховує дитину віком до 14 років, каратимуться штрафом від 51 до 85 тисяч гривень.
За безпідставну невиплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат громадянам більше як за один місяць, вчинену умисно керівником установи, підприємства або організації будь-якої форми власності керівник може бути оштрафований на суму від 8,5 до 17 тисяч гривень. А за те ж саме діяння, якщо воно було вчинене внаслідок нецільового використання коштів для попередньо вказаних виплат штраф вже становитиме від 17 до 25,5 тисяч гривень. Суттєво збільшилися штрафні санкції і за допуск працівника до роботи без оформленого трудового договору, оформлення його на неповний робочий час у разі фактичного виконання ним роботи повний робочий час та виплати працівнику зарплати без сплати належних внесків – понад 41,3 тисячі гривень за кожного працівника щодо якого скоєно правопорушення, а за недотримання мінімальних гарантій в оплаті праці – понад 13,7 тисячі гривень. Василь Грицик наголосив, що за порушення вимог трудового законодавства тепер виноситься відповідна постанова, де вказується кількість працівників, щодо яких виявлені порушення, із зазначенням їх посад, ПІБ. Ведення обліку розгляду справ та винесених постанов є обов’язковим.
У своїй доповіді Василь Грицик повідомив також про посилення контролю – наглядової діяльності за суб’єктами господарювання, які порушують строки виплати заробітної плати найманим працівникам, відповідно до методичних рекомендацій Державної служби України з питань праці.
На завершення учасники семінар-наради отримали зразки бланків Постанови про накладення штрафу уповноваженими особами з детальними інструкціями щодо їх оформлення.
Завершуючи роботу семінару, начальник Управління Держпраці у Закарпатській області Богдан Дорош підсумував сказане і звернув увагу держінспекторів на необхідності неухильного дотримання ними норм чинного законодавства.