Головна

Питанням працевлаштування учасників АТО та їх соціального захисту - посилена увага

Як повідомив заступник директора Ужгородського РЦЗ Юрій Лукач, на сьогодні  на спеціальному обліку як безробітні тут перебуває 14 колишніх «атовців». Крім відповідної грошової, їм також надається всебічна  консультативна допомога. Водночас бажаючих скеровують  навчатися на курси з метою їх подальшого працевлаштування за отриманою спеціальністю.

А днями на базі Ужгородського Центру зайнятості проходив День учасника АТО.  Захід складався з двох частин. У першій, організованій у формі тренінгу, колишні бійці мали змогу поспілкуватися з психологом. Друга частина –  круглий стіл, радше нагадувала конференцію, під час якої відбувся конструктивний діалог між учасниками зібрання.

 

Зокрема, державні інспектори Управління Держпраці у Закарпатській області Артур Сумара і Маріанна Гукс детально поінформували присутніх про законодавчо затверджені норми соціального захисту демобілізованих учасників АТО, наголосивши, що цей захист можливий лише при умові їх  легального і належного оформлення на роботу.

Представникам державних служб довелося відповідати на деякі «гарячі» запитання колишніх бійців антитерористичної операції щодо недоодержаних ними грошових виплат, «пільгового» проїзду, неординарних ситуацій, які не раз виникають у повсякденному житті і котрі  так чи інакше пов’язані з попереднім перебуванням їх у зоні бойових дій. 

На завершення учасники АТО отримали так званий роздатковий матеріал – пам’ятки і буклети  з необхідною  інформацією, що стосується чинних норм працевлаштування та  соціального захисту учасників АТО. Співробітники Ужгородського РЦЗ подякували колишнім бійцям за їх героїчний подвиг і висловили сподівання на їх швидку адаптацію в мирному житті.