Гігієна праці та експертиза умов праці

Фахівці Управління Держпраці надали методично-консультативну допомогу медикам обласної клінічної лікарні

З цією метою фахівці відділу з питань гігієни праці Управління Світлана Кавранська і Наталія Кузнєва зустрілися з головним лікарем медустанови Юрієм Яциною та іншими відповідальними працівниками.

Як розповіла Світлана Кавранська, медогляд покликаний визначити стан здоров’я працівників, можливості виконання ними певних трудових обов’язків в умовах дії шкідливих та небезпечних факторів, своєчасного виявлення гострих чи хронічних професійних захворювань, встановлення у разі необхідності медичних протипоказань щодо здійснення окремих видів робіт. Чинним законодавством  передбачені конкретні категорії працівників, наведено перелік професій, видів діяльності, виробництв і організацій, співробітники яких підлягають обов’язковим медичним оглядам. Роботодавець зобов’язаний не лише проконтролювати, а й організувати проходження ними цієї процедури.

У посадових осіб, відповідальних за стан охорони праці у Закарпатській обласній клінічній лікарні, виникла низка запитань стосовно доцільності проведення лабораторно - інструментальних досліджень умов праці для формування списків осіб, яким необхідно проходити медогляд. Тому Світлана Кавранська надала вичерпну інформацію з цього приводу, а також вказала, якими нормативно-правовими актами керується Управління, і закликала будь-які проблемні питання вирішувати спільно.

Юрій Яцина пообіцяв вивчити це питання і запевнив, що триматиме його на контролі. На завершення сторони домовилися про співпрацю і взаємодопомогу.