Гігієна праці та експертиза умов праці

Пільги і компенсації за роботу у важких та шкідливих умовах праці працівникам пральні та кухні надаються за результатами атестації робочих місць

Посадовець зауважила, що такі роботи, як прання білизни, спецодягу, роботи з приготування їжі біля гарячих плит,  жарових шаф,  роботи з миття обладнання та інвентарю кухонь,  можуть належати до робіт із шкідливими і важкими умовами праці. Отже, на робочих місцях машиніста з прання та ремонту спецодягу, кухаря (шеф-кухаря), кухонного працівника  передбачено проведення атестації, під час якої встановлюється, чи є умови праці шкідливими і важкими.  

У разі, якщо за результатами атестації це підтверджується,  то працівники на таких робочих місцях мають право на певні пільги і компенсації – доплату до посадового окладу (4, 8 або 12%), щорічну додаткову оплачувану відпустку – тривалістю до 4 днів.  Такі професії  є доволі поширеними у багатьох освітніх та медичних закладах.

Отже, як пояснила Лілія Січка, розмір доплат та тривалості додаткової відпустки залежить від фактичних значень ступенів шкідливого (третього) класу і їх кількості.