Гігієна праці

Що повинен знати медичний працівник про засоби індивідуального захисту

Центр громадського здоров’я МОЗ України надав роз’яснення щодо засобів індивідуального захисту для медичних працівників та порядку їх застосування. Пропонуємо ознайомитися з ними. Засоби індивідуального захисту (ЗІЗ) обирають з огляду на характер взаємодії з пацієнтом та потенційний шлях інфікування. У медицині ЗІЗ використовують для захисту слизових оболонок, дихальних шляхів, шкіри й одягу від контакту з інфекціями.

Детальніше...

Про результати проведення періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці у Закарпатській області

Загальна кількість працівників, зайнятих на важких роботах, роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці, які підлягали періодичним медичним оглядам в 2019 році, становила 17946 осіб, у тому числі 7995 жінок (44,6 %).

За характеристикою впливу окремих шкідливих факторів виробничого середовища та трудового процесу  у відповідних умовах працювали:

Детальніше...

У молодшої медсестри протитуберкульозного відділення райлікарні виявили хронічне профзахворювання

На адресу Управління Держпраці у Закарпатській області з державної установи «ІМП імені Ю.І.Кундієва НАМН» надійшло повідомлення  про виявлення хронічного професійного захворювання у молодшої медичної сестри (палатної санітарки) протитуберкульозного відділення  Виноградівської районної лікарні.

Детальніше...

Виноградівському заводу пластмасових сантехнічних виробів рекомендували провести додаткові лабораторні дослідження

Спеціалісти відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Закарпатській області проводять розгляд документів, що надходять від роботодавців або суб’єктів господарської діяльності краю, з метою визначення контингенту осіб, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду відповідно до вимог  наказу МОЗ №246 від 21.05.2007 р. «Про затвердження порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій».

Детальніше...

Про лабораторні дослідження факторів виробничого середовища з метою гігієнічної оцінки умов праці

В Управління Держпраці у Закарпатській області досить часто звертаються підприємці чи їх уповноважені представники з проханням надати консультативну допомогу у вирішенні питання щодо доцільності проведення тих чи інших лабораторних досліджень факторів виробничого середовища з метою їх гігієнічної оцінки. У тому числі з метою визначення контингенту осіб, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду відповідно до вимог наказу МОЗ України від 21.05.2007р №246 «Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій».

Детальніше...

Санітарно-гігієнічні вимоги до роботи у сільському господарстві

Сiльське господарство – одна з провідних галузей економіки України, що включає численні галузі рослинництва (рільництво, овочівництво, плодівництво, виноградарство, луківництво й ін.), тваринництва (скотарство, свинарство, вівчарство, птахівництво й ін.), різні види переробки рослинних і тваринних продуктів. Зважаючи на збільшення у свiтi дефiциту харчових продуктiв, ця галузь набуває в економiцi нашої держави все бiльшого значення.

Детальніше...