Гігієна праці

У молодшої медсестри протитуберкульозного відділення райлікарні виявили хронічне профзахворювання

На адресу Управління Держпраці у Закарпатській області з державної установи «ІМП імені Ю.І.Кундієва НАМН» надійшло повідомлення  про виявлення хронічного професійного захворювання у молодшої медичної сестри (палатної санітарки) протитуберкульозного відділення  Виноградівської районної лікарні.

Детальніше...

Виноградівському заводу пластмасових сантехнічних виробів рекомендували провести додаткові лабораторні дослідження

Спеціалісти відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Закарпатській області проводять розгляд документів, що надходять від роботодавців або суб’єктів господарської діяльності краю, з метою визначення контингенту осіб, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду відповідно до вимог  наказу МОЗ №246 від 21.05.2007 р. «Про затвердження порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій».

Детальніше...

Про лабораторні дослідження факторів виробничого середовища з метою гігієнічної оцінки умов праці

В Управління Держпраці у Закарпатській області досить часто звертаються підприємці чи їх уповноважені представники з проханням надати консультативну допомогу у вирішенні питання щодо доцільності проведення тих чи інших лабораторних досліджень факторів виробничого середовища з метою їх гігієнічної оцінки. У тому числі з метою визначення контингенту осіб, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду відповідно до вимог наказу МОЗ України від 21.05.2007р №246 «Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій».

Детальніше...

Санітарно-гігієнічні вимоги до роботи у сільському господарстві

Сiльське господарство – одна з провідних галузей економіки України, що включає численні галузі рослинництва (рільництво, овочівництво, плодівництво, виноградарство, луківництво й ін.), тваринництва (скотарство, свинарство, вівчарство, птахівництво й ін.), різні види переробки рослинних і тваринних продуктів. Зважаючи на збільшення у свiтi дефiциту харчових продуктiв, ця галузь набуває в економiцi нашої держави все бiльшого значення.

Детальніше...

На семінарі з головами комісій говорили про правильний підхід до проведення періодичних медоглядів

В Управлінні Держпраці у Закарпатській області  відбувся семінар для голів комісій з проведення періодичних медичних оглядів закладів охорони здоров’я краю. Захід був організований і проведений силами фахівців  відділу з питань гігієни праці.

Детальніше...

Про оцінку умов праці водіїв вантажних автомашин

Умови праці водіїв вантажних автомашин залежать від виду перевезень та марки автомашини. Матеріали лабораторних досліджень умов праці свідчать, що  на робочих місцях найбільш поширених марок автомобілів проводились заміри концентрацій таких хімічних сполук, як: оксиду вуглецю, діоксиду азоту та сірки, акролеїну, бензину, суміші вуглеводнів та компонентів пилу. Крім цього, під час маршруту вивчались різні показники мікроклімату, шум та вібрації на робочому місці водія.

Детальніше...