Новини

Проблеми неповнолітніх вирішували на засіданні обласної координаційної ради у справах дітей

Сьогодні в приміщенні Закарпатської ОДА відбулося чергове засідання координаційної ради у справах  дітей, в якому також взяв участь перший заступник начальника Управління Держпраці у Закарпатській області Василь Грицик. Учасники зібрання розглянули низку важливих питань, що стосуються захисту прав неповнолітніх.

Детальніше...

Про особливості праці молоді та права неповнолітніх у трудових правовідносинах

Такою була тема лекції, яку провели сьогодні для вихованців Ужгородського вищого професійного  училища торгівлі та технологій харчування головні державні інспектори Управління Держпраці у Закарпатській області Зорян Берник, Артур Сумара та Маріанна Гукс. Оскільки захід проходив у межах Всеукраїнського Тижня права, то гості насамперед ознайомили студентів з історією започаткування цієї акції.

Детальніше...

На правопросвітницьких семінарах говорили про основні трудові права працівників

Відповідно до плану тематичних заходів щодо відзначення Тижня права майже в усіх районах краю проходили правопросвітницькі семінари на тему: «Основні трудові права працівників», котрі проводили фахівці Управління Держпраці у Закарпатській області спільно з працівниками міського та районних філій центру зайнятості. Їх мета – забезпечити широку поінформованість громадської та стимулювати підвищення рівня правової обізнаності населення щодо захисту своїх прав.

Детальніше...

Працівникам нагадали про їхнє головне право на безпечні та здорові умови праці

Всеукраїнський тиждень права – чудова нагода попрацювати над підвищенням рівня правової освіченості громадян. Галузеві інспектори відділу нагляду в будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді та на виробництвах і об'єктах підвищеної небезпеки Управління Держпраці у Закарпатській області також долучилися до цієї масштабної всеукраїнської акції. Зокрема, протягом тижня в області проходили різнопланові заходи за сприяння фахівців цього структурного підрозділу Управління Держпраці. Головна мета, яку ставили перед собою посадовці під час їх проведення, –  роз’яснити краянам їхні права та обов’язки, окремо як роботодавців і як найманих працівників.

Детальніше...

У День відкритих дверей фахівці Управління Держпраці Закарпаття надавали роз’яснення та консультували з різних питань

До неодноразових звернень краян задля отримання кваліфікованої правової допомоги в Управлінні Держпраці у Закарпатській області вже звикли. Адже серед інших функцій, які належить виконувати цій установі,  є дорадча функція. Тобто тут постійно працюють із суб’єктами господарювання, зокрема надають відповідні роз’яснення й інформацію рекомендаційного характеру щодо застосування норм трудового законодавства та законодавства з охорони праці.  

Детальніше...

Майбутніх аграріїв Мукачівщини застерегли від ризиків неоформленої праці

У Мукачівському аграрному ліцеї, як і в більшості інших аналогічних навчальних закладах краю, на часі гаряча пора – зимова екзаменаційна сесія. Незабаром теперішнім спудеям доведеться визначатися з майбутнім місцем роботи. У декого вже є певний трудовий досвід. Саме ці студенти не з чуток добре відають, з якими проблемами доводиться стикатися молодим людям під час працевлаштування. 

Детальніше...

Питання легалізації робочих місць та офіційного оформлення трудових відносин розглянули на семінарі в Ужгороді

На базі Ужгородського міського центру зайнятості у рамках Всеукраїнського Тижня права відбувся семінар з роботодавцями на тему: «Трудова адаптація працівників, у тому числі осіб з інвалідністю шляхом стажування». Захід проходив за сприяння і завдяки спільній організації працівників Ужгородського МЦЗ та Управління Держпраці у Закарпатській області, яке представляли головні державні інспектори Зорян Берник і Маріанна Гукс.

Детальніше...

Анонс: 12 грудня в Управлінні Держпраці - День відкритих дверей

У четвер, 12 грудня 2019 року, з нагоди Всеукраїнського Тижня права в Управлінні Держпраці у Закарпатській області  традиційно проходитиме День відкритих дверей. Посадовці структурних підрозділів Управління надаватимуть безоплатну правову допомогу з питань, які стосуються трудового законодавства та  нормативно-правових актів з охорони праці, гігієни праці і промислової безпеки.  Тож запрошуємо усіх бажаючих отримати фахову консультацію з окреслених питань за адресою: м.Ужгород, вулиця Минайська, 16 (четвертий поверх).

На зустрічі з перечинськими та великоберезнянськими медиками говорили про небезпеку прихованого травматизму

В Україні в останні роки набула поширення практика приховування інформації про нещасні випадки і про потерпілих у них. Це дає змогу деяким власникам або керівникам вітчизняних підприємств не лише «підправляти» свою статистику  виробничого травматизму, а й нерідко уникати відповідальності за допущені порушення вимог з охорони праці. 

Детальніше...

Студентам розповіли про трудові права та ризики неофіційного працевлаштування

В Ужгородському вищому комерційному училищі КНТЕУ головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Закарпатській області Артур Сумара та Маріанна Гукс спільно з представниками Ужгородського міського центру зайнятості прочитали студентам випускних курсів лекцію, приурочену Всеукраїнському Тижню права.

Детальніше...