Новини

На Закарпатті фахівці Управління Держпраці перевірили місця масового скупчення людей

Після сумнозвісних подій у російському Кемерові Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив профільним відомствам, в тому числі й органам Держпраці, провести масштабну перевірку місць масового скупчення людей. Упродовж майже двох тижнів фахівці Управління Держпраці у Закарпатській області перевіряли на  виконання відповідних документів КМУ і  Міністерства соціальної політики України стан охорони праці на об’єктах з масовим перебуванням людей, віднесених до СС-2 та СС-3 класів наслідків, будівель або споруд, а також у закладах освіти, лікувально-профілактичних закладах краю. Загалом було здійснено 28 позапланових перевірок суб’єктів господарювання.

Детальніше...

Тематичні вікторини та лекції з охорони праці із школярами провели посадовці Управління Держпраці

Девіз Міжнародного дня охорони праці щороку змінюється. Цьогоріч МОП звернула свою увагу на підростаюче покоління. Адже молодь завжди стояла в авангарді змін. Тому їм, нинішнім, вирішувати, який буде стан безпеки, гігієни праці та виробниче середовище в Україні,  якою взагалі буде наша держава завтра.

Детальніше...

До уваги суб’єктів господарювання стосовно продовження строку дії документів дозвільного характеру

Відповідно до частини 3 статті 21 Закону України «Про охорону праці» обов’язок суб’єкта господарювання, який виконує роботи підвищеної небезпеки та експлуатує (застосовує) машини, механізми, устаткування підвищеної небезпеки,  одержати відповідний дозвіл на виконання цих робіт та експлуатацію вказаної техніки.

Детальніше...

Посадовці Управління Держпраці продовжують моніторити ситуацію з працевлаштуванням на автотранспорті в Закарпатті

Не є таємницею, що чимало транспортних перевізників працюють без оформлення трудових відносин з їхніми найманими працівниками, порушуючи таким чином їхні трудові права, гарантовані українським законодавством.

Детальніше...

Технічній інспекції праці профспілок – 100 років

Сьогодні у Будинку профспілок  в Ужгороді відбулося урочисте святкування  сторічного ювілею технічної інспекції праці профспілок. З цієї нагоди у малій залі зібралися колишні технічні інспектори праці профспілок багатьох поколінь, голови обласних галузевих організацій профспілок, працівники апарату облпрофради. Для участі в урочистих зборах були запрошені також керівники Управління Держпраці і Фонду соціального страхування України у Закарпатській області Богдан Дорош та Ігор Сегляник.

Детальніше...

У 2018 році Україна відзначатиме День охорони праці під девізом «Захищене і здорове покоління»

У Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, в Україні відзначають День охорони праці. Цього року Міжнародною організацією праці визначено девіз Дня охорони праці – «Захищене і здорове покоління». Цей девіз збігається із завданнями і метою Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею, який відзначають 12 червня.

Детальніше...

Незадекларована праця – прірва для працівників та роботодавців

Одним з пріоритетних напрямів діяльності Держпраці є запобігання використанню незадекларованої праці. Це соціальне явище справляє значний негативний вплив на розвиток економіки країни, життєвий рівень людей. Незадекларована праця не тільки обмежує можливості держави проводити сучасну соціальну політику у сферах освіти, охорони здоров’я, розвитку професійних навичок, зайнятості, соціального захисту та пенсійного забезпечення, вона створює недобросовісну конкуренцію щодо тих суб’єктів господарювання, які повністю забезпечують виконання зобов’язань щодо сплати податків, охорони праці і соціального забезпечення працівників. Окрім того, незадекларована праця дає роботодавцям необмежені можливості тиску на працівників.

Детальніше...

Проблеми безпеки на підприємствах деревообробної галузі обговорили за круглим столом

З нагоди Дня охорони праці на мукачівському підприємстві ТОВ «ЕНО Меблі ЛТД» відбувся «круглий стіл» за участі керівництва і відповідальних осіб підприємства, представників Управління Держпраці у Закарпатській області, Мукачівського відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування, обласної ради профспілок. Управління Держпраці, яке виступило ініціатором проведення заходу, представляв головний державний інспектор відділу нагляду в АПК, СКС на транспорті та зв'язку Мирослав Феделеш.

Детальніше...

Обговорили шляхи подолання нелегальної оплати праці на Ужгородщині та погашення заборгованості із виплати заробітної плати

В Ужгородській РДА засідала тимчасова комісія з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Того ж дня відбулося також засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. 

Детальніше...

Навчання як важливий напрям профілактичної роботи щодо запобігання виробничому травматизму

Вчитися, як відомо, ніколи не пізно. Тим паче, що сучасні реалії життя диктують щоразу нові вимоги до роботи представників будь-якої професії. У зв’язку з цим напередодні відзначення Міжнародного дня охорони праці Управління Держпраці у Закарпатській області організувало проведення  семінарів-навчання з питань охорони праці та промислової безпеки на базі Закарпатського навчального центру підготовки-перепідготовки кадрів.

Детальніше...