Ринковий нагляд

Повідомлення про виконання

      До уваги суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію продукції, щодо яких Держпраця здійснює державний ринковий нагляд, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. №1069

Детальніше...

Про затвердження Порядку надання органами державного ринкового нагляду безоплатної консультаційної підтримки суб’єктам господарювання з питань здійснення державного ринкового нагляду

Завантажити

До уваги суб’єктів господарювання, які експлуатують об’єкти підвищеної небезпеки

Відповідно до ч.3 ст.12 Закону України «Про адміністративні послуги», у разі утворення центрів надання адміністративних послуг районними державними адміністраціями, такі центри можуть надавати адмінспослуги на основі узгоджених рішень обласних, районних та міських державних адміністрацій. Наразі в області функціонує 21 ЦНАП.

Детальніше...

Повідомлення про нехарчову продукцію, яка не відповідає встановленим вимогам безпеки

Управління Держпраці у Закарпатській обл. інформує споживачів нехарчової продукції, суб’єктів господарювання усіх форм власностсіцікавлених про «Порядок подання повідомлення про продукцію, яка не відповідає загальній вимозі щодо безпечності продукції», органам державного ринкового нагляду (далі – Порядок) затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 26.12.2011 № 1401 (далі – Постанова).

Порядок визначає механізм подання суб’єктами господарювання повідомлення про продукцію, яка не відповідає загальній вимозі щодо безпечності продукції, органам державного ринкового нагляду та випадки, коли таке повідомлення не подається.

Якщо виробникам або розповсюджувачам продукції стало відомо або повинно бути відомо на підставі наявної в них інформації, що продукція, яку вони ввели в обіг/розповсюдили, становить ризики для споживачів (користувачів), несумісні із загальною вимогою щодо безпечності продукції, вони зобов’язані протягом двох робочих днів повідомити про це відповідний орган державного ринкового нагляду, в тому числі про вжиті заходи із забезпечення безпечності такої продукції, за формою згідно з додатком до Постанови.

Відповідно до статті 7 Закону України “Про загальну безпечність нехарчової продукції” споживачі (користувачі) мають право звертатися до органів державного ринкового нагляду за захистом порушеного права на безпечність продукції. Звернення громадян повинні бути оформлені відповідно до статті 5 Закону України „Про звернення громадян”.

У зверненні має бути зазначено: назва підприємства (організації), суб’єкта господарювання, його адреса (прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина), контактний номер телефону, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано відповідальною особою, заявником (заявниками), із зазначенням дати.

Звернення, оформлене без дотримання цих вимог, повертається заявникові з відповідними роз’ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження.

Разом з цим, споживачі (користувачі) не позбавлені права повідомляти органи державного ринкового нагляду про нехарчову продукцію, яка не відповідає встановленим вимогам безпеки (зокрема, відсутність знаку відповідності технічним регламентам). Повідомлення, що містить інформацію про вид продукції та її виробника або розповсюджувача дає змогу ідентифікувати продукцію, що не відповідає встановленим вимогам безпеки.

 

Повідомлення про нехарчову продукцію, яка не відповідає встановленим вимогам безпеки

 

Захистні Окуляри_Повідомлення про нехарчову продукцію, яка не відповідає встановленим вимогам безпеки

Державна служба з питань праці здійснює державний ринковий нагляд

щодо видів продукції, перелік яких затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 28.12. 2016 № 1069. Вимоги до цих видів продукції станом на сьогодні визначаються такими технічними регламентами:

Детальніше...

Секторальний план державного ринкового нагляду на 2019 рік

Секторальний план
державного ринкового нагляду на 2019 рік

Завантажити

Секторальний план державного ринкового нагляду на 2018 рік

Секторальний план
державного ринкового нагляду на 2018 рік

Завантажити

Інформація для суб’єктів господарювання щодо перевірок по ринковому нагляду

5 липня 2011 року набули чинності Закони України “Про загальну безпечність нехарчової продукції”, “Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції”, які відображають сучасний підхід із забезпечення безпеки нехарчової продукції шляхом обов’язкового дотримання вимог технічних регламентів, та добровільного застосування нормативних документів таких як норми, стандарти та правила. Окрім того ці законодавчі акти встановлюють вимоги та визначають механізм здійснення державного нагляду та контролю за нехарчовою продукцією.

Детальніше...

Про виконану роботу відділу інспекційної роботи, ринкового нагляду, надання адміністративних послуг, розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму

з 12.06.2017 по 19.06.2017

Детальніше...

Нормативні документи

- Закон України "Про держаний ринковий нагляд і контроль нерхарчової продукції"

- ЗАКОН  УКРАЇНИ "Про загальну безпечність нехарчової продукції"

- Постанова КМУ від 27.08.2008 №761

- Постанова КМУ від 19.01.2011 №35

- Постанова КМУ від 22.04.2009 465

- Постанова КМУ від 14.10.2009 №1076

- Постанова КМУ від 26.12.2011 №1410

- Постанова КМУ від 25.11.2009 №1262

- Постанова КМУ від 25.11.2009 №1262(Додаток)

- Прстанова КМУ від 5 листопада 2008 р. N 967

- Постанова КМУ від 21 червня 2017 р. № 438 (вступає в силу замість ПКМУ №465)

- Постанова КМУ від 30 січня 2013 р. № 62