Основні

Новини

Посадовці Управління Держпраці взяли участь у профорієнтаційному вернісажі

На площі Народній в Ужгороді, за участі керівництва Закарпатської області  відкрився профорієнтаційний вернісаж «Робітнича професія – крок до успіху». Його основна мета – популяризація професій, до яких останнім часом незаслужено був втрачений інтерес з боку молодого покоління.

Детальніше...

За нелегальних працівників підприємцям доведеться сплатити понад 600 тисяч штрафу

Аби уникнути відповідальності за виявлених працівників, які виконують певні обов’язки нелегально, окремі спритні підприємці користуються тим, що про укладення договорів  цивільно - правового характеру  із фізичними особами не потрібно повідомляти державні органи. Адже це питання не регулюється статтею 24 КЗпП. Таким чином цивільну-правову угоду можна швиденько укласти і заднім числом. До чого нерідко й вдаються деякі недоброчесні роботодавці.

Детальніше...

Навики безпечної праці потрібно шліфувати ще в навчальному закладі

У рамках проведення тижня охорони праці у Свалявському технічному коледжі НУХТ відбувся практичний семінар за участі старшокурсників та викладачів цього навчального закладу, а також начальника відділу охорони праці одного з провідних підприємств Свалявщини ТОВ «Форшнер Україна», страхового експерта Свалявської районної дирекції Фонду соціального страхування, Управління Держпраці у Закарпатській області, яке представляла головний державний  інспектор відділу нагляду в АПК, СКС на транспорті та зв'язку Тетяна Маргітич.

Детальніше...

Про ризики, пов’язані з виплатою зарплати «в конверті» для найманих працівників і їх роботодавців

Перший заступник начальника Управління Держпраці у Закарпатській області Василь Грицик розповів журналістам закарпатського телеканалу М-Студіо (Мукачево) у рамках передачі «Громадський контроль», що потрібно знати роботодавцеві та найманому працівникові з трудового законодавства, зокрема особливу увагу звернув на важливість офіційного оформлення їх трудових відносин, назвав ризики, пов’язані з виплатою зарплати  «в конверті» для обох сторін, та охарактеризував види відповідальності, передбачені за порушення цієї норми законодавства про працю. Водночас Василь Грицик нагадав, які функції виконують органи Держпраці.

Майстер ЕТГ на Іршавщині допустив порушення вимог безпеки праці, від чого й постраждав

Бригада електрослюсарів Іршавського РЕМ ПрАТ «Закарпаттяобленерго» отримала на початку цьогорічного квітня завдання відремонтувати електролінію, зокрема зняти і під’єднати кінці кабелю на конкретних об’єктах. Отримавши наряд-допуск, ремонтники вирушили зранку до виробничої бази ЕТГ, розташованої в Іршаві. Коли усі підготовчі роботи були здійснені, черговий диспетчер повідомив майстра ЕТГ про попередні перемикання та оперативний стан схеми мережі. Далі бригаді залишилося лише провести необхідні вимкнення, встановити заземлення, підготувати безпосередньо робоче місце та приступити до роботи.

Детальніше...

На спільному брифінгу в Закарпатській ОДА йшлося про негативні наслідки нелегальної праці та зарплати «в конвертах»

Сьогодні в прес-центрі Закарпатської ОДА відбувся спільний брифінг Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, яке представляла начальник Анастасія Пентек, Департаменту соціального захисту населення Закарпатської облдержадміністрації – директор Михайло Петрішка та Управління Держпраці в Закарпатській області – перший заступник начальника Василь Грицик.

Основна тема, що обговорювалася на брифінгу: «Негативні економічні і соціальні наслідки нелегальних трудових відносин та виплати заробітної плати в «конвертах». 

Детальніше...

Підприємцям Рахівщини пояснили основні вимоги трудового законодавства

На виконання плану проведення спільних профілактичних заходів Управління Держпраці у Закарпатській області  із регіональними центрами зайнятості у приміщенні Рахівського РЦЗ відбувся семінар, в якому взяли участь представники юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців району. Модератори заходу  головні державні інспектори управління Держпраці Віталій Юртин, Ерік Дудаш,   Людвиг Андращук та начальник РЦЗ Ярослав Тулайдан обговорили з присутніми актуальне і доволі болюче  на сьогодні  питання легалізації найманої праці в районі.

Детальніше...

Продавчині працювали нелегально, тож на власниць магазинів чекає чималий штраф

Відколи відповідальність за порушення вимог трудового законодавства суттєво посилилася, а з початку 2018 року розміри штрафів у зв’язку із збільшенням «мінімалки» знову зросли, чимало громадян, які здійснювали підприємницьку діяльність, поспішили офіційно оформити власні документи чи документи своїх найманих працівників.

Детальніше...

Про захищеність і гідну працю молоді – на тематичній нараді у Сваляві

З нагоди відзначення Дня охорони праці у Сваляві відбулась тематична нарада з керівниками і спеціалістами районної споживчої спілки, місцевих організацій з ремонту доріг, санаторіїв і торговельних закладів. Від Управління Держпраці у Закарпатській області у заході взяв участь заступник начальника Володимир Горєв. У своєму виступі він зауважив: цьогоріч Міжнародна організація праці звернула  особливу увагу на проблему захищеності молодого покоління. Як визначено в Національній доповіді Уряду України, однією з цілей сталого національного розвитку до 2030 року є гідна праця та економічне зростання, її реалізація в інтересах молодого покоління.

Детальніше...

Про легалізацію трудових відносин говорили на спільному семінарі в Хусті

У Консалтинговому центрі Хустського  районного центру зайнятості відбувся семінар на тему: «Легалізація трудових відносин і робочих місць», в якому взяли участь 12 роботодавців району і міста,  представники відділів праці соціального захисту населення м. Хуст, Хустського об’єднаного пенсійного управління, а також Управління Держпраці у Закарпатській області.

Детальніше...