Основні

Новини

13 грудня в Києві відбудеться Форум з охорони праці

ТОВ «Редакція журналу «Охорона праці» 13 грудня 2019 року проводить «Форум з охорони праці – 2019». Захід відбудеться у Київському національному економічному університеті ім. Вадима Гетьмана.

Заплановано проведення панельної дискусії, на якій обговорюватимуться такі питання:

- реформа та знакові події у сфері безпеки та гігієни праці в Україні;

- професійний розвиток інженера з охорони праці.

У заході візьмуть участь представники органів влади, професійної спільноти, Міжнародної організації праці, роботодавців та профспілок.

Детальніше...

У Мукачівському вищому професійному училищі № 3 перевірили організацію системи охорони праці

Створення безпечних умов праці та навчання працівників, учнів, вихованців освітніх установ є особливо актуальним та пріоритетним питанням державної  і  регіональної політики у сфері освіти. Про це постійно наголошують фахівці Управління Держпраці у Закарпатській області під час контрольних та роз’яснювально-профілактичних заходів. Однак результати перевірок, проведених у навчальних закладах краю, засвідчують, що безпека навчально-виховного процесу у сучасних освітніх установах ще вимагає вирішення певних проблем.

Детальніше...

Лікувальним закладам необхідно невідкладно повідомляти про звернення потерпілих у нещасних випадках на виробництві

Про це йшлося під час зустрічей з керівниками медичних та лікувальних установ, які провели цими днями у всіх районах краю головні державні інспектори Управління Держпраці у Закарпатській області. 

Учасники заходів обговорили основні вимоги Положення про розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві.

Детальніше...

Щоб уникнути аварій під час експлуатації опалювальних приладів, в області проводяться профілактичні заходи

На Закарпатті у закладах соціально-культурної сфери від початку опалювального сезону тривають заходи профілактичного характеру, які проводять посадовці Управління Держпраці у Закарпатській області. Так, протягом жовтня-листопада були проведені 57 таких превентивних заходів. Їх головною метою є запобігання виникненню нещасних випадків, аварій, пожеж, насамперед під час експлуатації котелень, газових та електронагрівальних приладів.

Детальніше...

Анонс: ДП «Головний навчально-методичний центр Держпраці» організовує тренінги

13 грудня 2019 року відбудеться тренінг на тему: «Оцінки працездатності та навички проведення психофізіологічної корекції»;

17-20 грудня 2019 року буде організований курс з підвищення кваліфікації посадових осіб, спеціалістів служб охорони праці за напрямом: «Служба охорони праці на підприємствах України в сучасних умовах»;

19-20 грудня 2019 року проходитиме семінар на тему: «Впровадження міжнародного стандарту з охорони праці ISO 45001:2018 на підприємствах України».

Більш докладна інформація стосовно вказаних заходів розміщена на офіційному сайті ДП ГНМЦ http://gnmc.kiev.ua

В Ужгороді у рамках проведення спільного рейду перевіряли безпеку пасажирських перевезень

Сьогодні в Ужгороді за участі представників Управління Держпраці у Закарпатській області,  Управління Укртрансбезпеки та Нацполіції краю проходила спільна рейдова перевірка автомобільних пасажирських перевізників.

 

Детальніше...

Неповнолітній автослюсар працював під виглядом практиканта «нелегально»

На одній із станцій технічного обслуговування у Виноградові під час проведення інспекційного відвідування фахівці Управління Держпраці у Закарпатській області зафіксували факт виконання обов’язків автослюсаря неповнолітнім на нелегальній основі. Сімнадцятирічний хлопець зізнався: працював близько шести місяців без укладеного трудового договору. Цю інформацію потім підтвердив і сам роботодавець. Правда, підприємець стверджував, буцімто юний автослюсар це практикант. У той же час зарплату хлопець отримував – залежно від виробітку.

Детальніше...

Ужгородського автоперевізника перевірили на дотримання вимог з охорони праці

Керівник відділу нагляду в АПК, СКС на транспорті та зв’язку Управління Держпраці у Закарпатській області Володимир Вербовський та  головний державний інспектор цього структурного підрозділу Андрій Гоман протягом двох днів проводили перевірку організації охорони праці, дотримання законодавчих вимогу сфері безпеки пасажирських та вантажних перевезень автомобільним транспортом одного з ужгородських ФОП – автоперевізника, який здійснює свою діяльність на головному автовокзалі обласного центру.

Детальніше...

Фізичній особі-підприємцю доведеться сплатити штраф за «нелегальне» працевлаштування продавчині

За результатами проведеної посадовцями Головного управління ДПС у Закарпатській області фактичної перевірки з питань додержання суб’єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов’язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами і пальним, одного з господарюючих суб’єктів Іршавщини, був виявлений факт допущення до роботи місцевої жительки без оформлення з нею трудових відносин.

Детальніше...

Відсутність оформлених трудових відносин бармен пояснив проходженням стажування

Досить часто у ході проведення інспекційних відвідувань фахівці Управління Держпраці у Закарпатській області стикаються із подібними ситуаціями, коли працівники, які виконують трудові функції без офіційного оформлення трудових відносин, вдаються до поширених пояснень. Мовляв, лише проходять перші дні стажування чи підміняють основних працівників або взагалі прийшли ознайомитися з майбутнім місцем роботи. Але в  чинному законодавстві про працю чітко вказано, що виконання трудових обов’язків повинне бути належно  задокументоване.

Детальніше...