Новини

Іноземні власники торгових точок Ужгорода нелегально працевлаштували місцевих жителів і своїх співвітчизників

У рамках проведення спільних з Головним управлінням ДМС України в Закарпатській області заходів під назвою «Мігрант»  посадовці Управління Держпраці краю здійснили інспекційні відвідування двох торговельних закладів обласного центру, власниками яких є громадяни зарубіжних держав.  У кожному з них, як стало відомо, працювали особи без належного оформлення трудових відносин. Серед нелегальних працівників виявилися не лише місцеві жителі, а й іноземці.

Так, у крамниці, де продається вживаний одяг, обов’язки продавців виконували жительки Ужгорода і села Зарічево Перечинського району, а також один громадянин Сирії та один Єгипту. Вказані особи повідомили, що жодних документів про укладення з ними трудових відносин вони не підписували. Тож власнику-іноземцю, який здійснює в Ужгороді підприємницьку діяльність, доведеться сплати штраф у сумі чотириста сорок шість тисяч сімсот шістдесят гривень.

Інший зарубіжний підприємець у власному кафе, що знаходиться майже в центрі Ужгорода,  влаштував без укладання з кожною трудового договору на посаду офіціанта 22-річну місцеву жительку і на посаду кухаря 21-річну громадянку Індії. Дівчата повідомили, буцімто проходять у закладі відпочинку стажування. Зарубіжна гостя відмовилася писати будь-які пояснення, нібито у зв’язку з незнанням української мови.

На підставі   абзацу 2  частини 2 статті 265 Кодексу Законів про працю України винесено постанову про накладення на іноземного підприємця 223380,00 гривень штрафу.