Новини

Підприємцям Рахівщини пояснили основні вимоги трудового законодавства

На виконання плану проведення спільних профілактичних заходів Управління Держпраці у Закарпатській області  із регіональними центрами зайнятості у приміщенні Рахівського РЦЗ відбувся семінар, в якому взяли участь представники юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців району. Модератори заходу  головні державні інспектори управління Держпраці Віталій Юртин, Ерік Дудаш,   Людвиг Андращук та начальник РЦЗ Ярослав Тулайдан обговорили з присутніми актуальне і доволі болюче  на сьогодні  питання легалізації найманої праці в районі.

Посадовці Управління Держпраці охарактеризували присутнім переваги легального працевлаштування, визначили недоліки роботи без оформлення трудових відносин, повідомили про відповідальність, яку можуть нести юридичні та фізичні особи-підприємці за недотримання в своїй діяльності  норм законодавства про працю.

Окремо учасники зібрання зупинилися на питаннях так званої підміни трудового договору цивільно-правовим. Зокрема було роз’яснено суттєву відмінність між цими нормативними документами. Фахівці Управління Держпраці  застерегли роботодавців: прагнення зекономити за рахунок укладення з найманим працівником цивільно-правової угоди, яка насправді містить ознаки трудового договору, може мати сумні наслідки. Адже такі дії трактуються як неналежне оформлення трудових відносин і за кожного неоформленого працівника передбачена серйозна фінансова відповідальність.

Водночас йшлося про критерії, за якими оцінюється ступінь ризику провадження господарської діяльності, та важливість проведення комплексної оцінки всіх факторів виробничого середовища і трудового процесу.