Новини

Об’єднання організацій роботодавців "Закарпаття" радилося з керівництвом Управління Держпраці

Розпочався Всеукраїнський тиждень права. У рамках його проведення відбулася зустріч керівництва Управління Держпраці в Закарпатській області з представниками обласного об’єднання організацій роботодавців "Закарпаття", на якій обговорили питання правильності застосування трудового законодавства у випадку влаштування  працівника підприємства на військову службу за контрактом.

Сторону роботодавців у консультаційних переговорах представляли голова ОООРЗ Володимир Панов, член Закарпатської обласної тристоронньої соціально-економічної ради Мілош Босак, виконавчий директор ОООРЗ Михайло Думнич, його заступник Валентина Непійпова та представник відділу кадрів ТОВ "Ядзакі Україна" Євген Мейсар. Від Управління Держпраці у заході взяли участь начальник Управління Богдан Дорош і його перший заступник Василь Грицик.

Основною метою, яку ставили перед собою учасники зустрічі, було нівелювати  на регіональному рівні можливу проблему взаємовідносин між роботодавцем та працівником, який після завершення мобілізації вирішив піти на військову службу за контрактом. «Передбачаючи потенційні ризики для роботодавців, - зауважив Володимир Панов, - ОООРЗ прагне виробити бачення механізму співпраці між роботодавцями регіону та Управлінням Держпраці щодо усунення потенційних загроз накладення санкцій  на роботодавця після проведення інспекційного відвідування».

Річ у тім, що останнім часом у державі почастішали випадки, коли працівники, які були мобілізований до ЗСУ, виявляли бажання продовжити військову службу за контрактом, паралельно залишаючись працівниками підприємства, зловживаючи таким чином гарантіями, передбаченими КЗпП України. Адже за такими працівниками,  згідно з трудовим законодавством, зберігається місце роботи, посада та виплата середньої заробітної плати. Де-факто свої обов’язки перед роботодавцем вони  не виконують, а заробітну плату таким особам нараховують за двома "місцями роботи" (за контрактом з ЗСУ та трудовим договором з підприємством).

Вислухавши аргументи представників бізнесу, начальник Управління Держпраці Богдан Дорош погодився, що побоювання роботодавців є обгрунтованими і  вказана  проблематика потребує детального опрацювання.  Зі свого боку він запевнив, що кожний конкретний випадок ретельно вивчатиметься, і в рамках чинного законодавства буде прийнято рішення, що не порушуватимуть права ні  окремих працівників, ні роботодавців. За його словами, в будь-якому випадку результати повинні бути справедливими.

Голова ОООРЗ Володимир Панов закликав керівництво Держпраці докласти максимальних зусиль для не допущення зловживань та спекуляцій з боку працівників-«сумісників». Якщо ж зловживання все-таки матимуть місце, то Володимир Панов запропонував у рамках соціального партнерства підготувати спільне звернення до вищих державних органів для вироблення єдиного підходу щодо тлумачення колізійних норм законодавства.