Новини

Як удосконалити роботу з охорони праці в професійно-технічних навчальних закладах

Цьогорічний день охорони праці проходитиме під девізом «Оптимізація збору та використання даних з ОП». Такий девіз обрано невипадково, адже  систематизація інформації про нещасні випадки на виробництві та професійні захворювання має важливе значення для запобігання виробничого травматизму. Семінар, який проходив у навчально-методичному центрі професійно-технічної освіти у Закарпатській області, також був присвячений цим питанням, зокрема удосконаленню роботи з охорони праці у професійно-технічних навчальних закладах краю.

Відбувався захід в онлайн-режимі. Такий формат останнім часом є доволі поширеним, оскільки дозволяє залучити велику аудиторію. Від Управління Держпраці у Закарпатській області у ньому взяла участь Тетяна Маргітич. У своєму виступі вона зупинилася на двох важливих моментах – нормативно-правовій базі служби охорони праці та порядку проведення розслідувань нещасних випадків виробничого характеру.  Фахівець Управління Держпраці розповіла про типи нещасних випадків за ступенем важкості, терміни розслідування та осіб, які беруть участь у їх проведенні, назвала документи, які необхідно оформити у таких випадках. На семінарі також йшлося про види інструктажів, створення безпечних умов праці у майстернях професійно-технічних навчальних закладів, забезпечення учнів спецодягом тощо.

Користуючись нагодою, інженери з охорони праці Хустського профліцею та Свалявського профбудліцею задали фахівцю Управління Держпраці низку питань. Насамперед їх цікавив порядок проведення навчання та перевірки знань з ОП  та порядок розроблення комплексних заходів щодо встановлення нормативів з охорони праці.