Новини

Фахівці Управління Держпраці у Закарпатській області запалили свічки пам’яті за жертвами голодомору

Із запаленими лампадками та колосками пшениці сотні ужгородців  пройшли сьогодні траурною ходою від площі Поштової до Набережної Незалежності, аби вшанувати пам'ять мільйонів невинно замордованих голодною смертю співвітчизників у далеких тридцятих роках минулого століття.

З цієї нагоди  в обласному центрі Закарпаття був закладений і освячений наріжний камінь майбутнього пам’ятника жертвам голодомору, а також  відбувся мітинг-реквієм, в якому взяли участь голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, заступник голови Закарпатської обласної ради Петро Грицик, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, керівники обласних відомств та установ, священнослужителі, військовослужбовці та інші. Долучилися до цієї акції і фахівці Управління Держпраці.

-- Про цю трагічну сторінку історії України закарпатці знають лише з переказів та документальних джерел, - зауважив начальник Управління Богдан Дорош, - Але біль від усвідомлення того, що мільйони наших співвітчизників були знищені злочинним сталінським режимом, є спільним для всіх українців. Цей біль повинен бути спонукою для сучасного покоління зробити усе необхідне,  аби ніколи не повторилася подібна трагедія.

Містяни  залишили біля пам’ятного знака лампадки, хліб та колоски як символи душевного тепла, добробуту і достатку  для  душ убієнних голодом та політичними репресіями. Відрадно, що цьогоріч у такій акції взяли активну участь молодь та діти.