Новини

Об’єктам підвищеної небезпеки – посилена увага

На Закарпатті не так багато підприємств, що забезпечують будівельні об’єкти залізобетонною продукцією – всього три. Серед них ТДВ «Завод будівельної індустрії» у Мукачеві. Перше враження, коли відвідуєш цей завод, не можна назвати позитивним, адже приміщення цехів  та устаткування в них – це спадщина з радянських часів. Але саме тут виробляються збірні залізобетонні конструкції, що мають неабиякий попит у споживачів – будівельних компаній краю. Тим паче, що останнім часом в Ужгороді та інших містах будівництво помітно активізувалося. 

Протягом тижня на заводі тривала планова перевірка Управління Держпраці у Закарпатській області. За словами  головного державного інспектора відділу нагляду в будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді на виробництві і об’єктах підвищеної небезпеки Управління Держпраці  Михайла Повха, особлива увага у ході перевірки зверталась на роботу об’єктів підвищеної небезпеки.  Окремі з них, як виявилося,  працювали з порушенням вимог нормативно-правових актів з охорони праці. Зокрема, 5 вантажопідйомних  кранів не мали пройденого техогляду та експертного обстеження. До  завершення перевірки це порушення було усунуто, що засвідчили записи експертів у паспортах кранів. 

Водночас у цеху виготовлення залізобетонних конструкцій було виявлено, що пасові та ланцюгові передачі обладнання не  мали  огородження, тому становили загрозу для життя і здоров’я людей; металеві частини зварювального трансформатора не були заземлені. У ході перевірки ці порушення негайно усувалися,  на підтвердження цього в Управління Держпраці надійшов відповідний лист. Серед інших порушень - виконання зварювальних робіт працівником, який не пройшовши відповідного навчання. Цього працівника було відсторонено від виконання вказаних робіт, а  керівництву  рекомендовано скерувати  його для проходження спеціального навчання та перевірки знань у навчальний центр.

За підсумками перевірки, керівнику підприємства видані обов’язкові до виконання приписи, винесено постанову про адмінправопорушення.