Новини

Фахівець Управління Держпраці у Закарпатській області зустрілася з колективом ПАТ «Ужгородський Турбогаз»

Завод Турбогаз  свого часу був одним з найпотужніших підприємств області. Нині він продовжує працювати, однак задіяна лише незначна частина виробничих потужностей. Зокрема, на  ПАТ «Ужгородський Турбогаз»  працює  ливарний та механо-складальний цехи, ковальсько-пресова та каркасно-зварювальна дільниці. Багато робіт тут пов’язані зі  шкідливими і важкими умовами праці.

У травні поточного року на підприємстві  проведено чергову атестацію робочих місць, за результатами якої підтверджено право працівників на пільгове пенсійне забезпечення (за Списками № 1 та 2),  на додаткові відпустки, доплати до тарифу, отримання спецмолока.

Нещодавно завідувач сектору з питань експертизи умов праці Управління Держпраці у Закарпатській області Лілія Січка разом з інженером з охорони праці цього ПАТ Володимиром Малешем  провела зустрічі з працівниками цехів та дільниць із шкідливими та важкими умовами праці,  під час яких надала роз’яснення щодо пільг та компенсацій, на які робітники мають право за роботу у шкідливих умовах.  Водночас акцентувала  їх увагу  на обов’язковому інформуванні роботодавця  при укладанні трудового договору з працівниками про умови праці, небезпечні і шкідливі фактори та про права на пільги і компенсації. Працівник має право відмовитись від роботи, якщо створилась ситуація, небезпечна для здоров'я.

У ході зустрічі також наголошувалося на  необхідності забезпечення працівників засобами індивідуального захисту, спецодягом і спецвзуттям, спецмолоком, що безоплатно видається  в кількості 0,5 літра за зміну незалежно від її тривалості в дні фактичної зайнятості працівника на роботах, пов'язаних з виробництвом.