Новини

У Закарпатській ОДА радилися, як вирішити питання із заборгованістю з виплати зарплат

Сьогоднішнє засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати, пенсій, стипендій, інших соціальних виплат та податкового боргу проходило під головуванням нового губернатора краю Ігоря Бондаренка. На розгляд комісії виносились традиційні питання, серед яких, зокрема, розгляд ситуації з виплати заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій області та стан погашення заборгованості до Пенсійного фонду України.

Як повідомив директор департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА Михайло Петрішка, на початок цьогорічного липня загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах області сягнула понад три мільйони шістсот тисяч гривень. Основну частину з цієї суми, а це понад 60 відсотків, становить борг підприємств державного сектору. До них в основному належать агропідприємства. Водночас складна ситуація сформувалася на сьогодні і з виплатою зарплати деяким установам-бюджетникам. 

Про стан справ на Закарпатті з погашенням заборгованості до Пенсійного фонду України поінформувала присутніх начальник ГУ ПФУ у Закарпатській області Анастасія Пентек. За її словами, заборгованість до ПФУ становить понад 59 мільйонів гривень, з яких 12 мільйонів – це заборгованість, так би мовити, за «старими» страховими внесками. Анастасія Пентек наголосила, що питання неодноразово порушувалося на багатьох засіданнях комісії, але його вирішення потребує змін у законодавстві.

Управління Держпраці у Закарпатській області представляв перший заступник начальника Василь Грицик. Він, зокрема, звернув увагу присутніх на те, що своєчасна виплата заробітної плати та пенсійних виплат напряму пов’язана з легальною працею та сплатою передбачених законодавством платежів. Посадовець повідомив, що у зв’язку з певними змінами в законодавстві  Управління Держпраці активізувало превентивний напрям своєї діяльності і працює у рамках профілактично-роз’яснювальної роботи. Є чимало добросовісних роботодавців, які дослуховуються до порад посадовців Управління, однак є і чимало таких, хто відверто ігнорує вимоги трудового законодавства. У районах створені робочі групи з питань легалізації трудових відносин. Тож Василь Грицик звернувся з проханням до представників РДА та міськвиконкомів переглянути формат роботи цих груп. Посадовець радив відійти від традиційних формальних зустрічей, натомість запропонував запрошувати на такі засідання представників місцевих бізнесових структур, а також проводити роз’яснювальну роботу безпосередньо на місцях здійснення їх діяльності та конструктивніше підходити до вирішення питання «детінізації» праці. «Тільки спільними зусиллями зможемо змінити цю ситуацію на краще» – підсумував Василь Грицик.

На завершення учасники зібрання обговорили можливі шляхи вирішення цих питань та прийняли низку протокольних рішень