Гігієна праці

Фахівці Управління Держпраці у Закарпатській області перевірили Воловецьке КП «Агрошляхбуд»

Посадовці Управління Держпраці, кожен за своїм напрямом, встановили, наскільки подана у скарзі інформація відповідає дійсності.

Так, головний державний інспектор відділу нагляду у будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді  на виробництві та об'єктах підвищеної небезпеки Управління Держпраці у Закарпатській області  Ігор Кос  з’ясував, що на Воловецькому КП «Агрошляхбуд» видача спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту проводиться з порушенням періодичності і строків їх використання, тут також не визначені потреби в спецодязі та в спецвзутті. Стосовно заявника, то йому справді спецодяг і спецвзуття не були видані. Але, судячи з пояснень керівництва підприємства, скаржник навмисно не з’явився на роботу у день,  коли працівникам  видавались засоби індивідуального захисту.

В яких санітарно-побутових умовах  працює персонал Воловецького КП «Агрошляхбуд», перевірила головний державний інспектор  відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці Світлана Кавранська. За її словами,  працівники кар’єру користуються пересувними побутовими вагончиками. Стаціонарні санітарно-побутові приміщення тут відсутні. За облаштуванням, розмірами та складом вони не відповідають санітарним вимогам (відсутні душові, умивальні, вбиральні облаштовано на вулиці – люфт-клозет – на вигріб). Водночас пересувні побутові вагончики  не забезпечені системою господарсько-питного водопостачання. Для питних потреб  використовується вода з криниці, а також створюється відповідний запас води, яка зберігається у пет-пляшках.

 

Щоправда, в адміністративному будинку кар’єру наявні санвузол з встановленим санітарно-технічним обладнанням: умивальником, унітазом, з наявною проточною холодною та гарячою водою, з наявними засобами особистої гігієни. За повідомленням керівництва підприємства, працівники кар’єру користуються цими послугами.  Приміщення адмінбудинку облаштоване системою господарсько-питного водопроводу з використанням децентралізованого водопостачання (каптаж). Окрім цього, тут встановлений кулер для питної води.

 

 Для зменшення пилоутворення проводиться періодичне зрошення кар’єрних автодоріг та території кар’єру спецмашиною відповідно до чинних нормативних вимог. Обезпилювання  проводиться відповідно до проекту системи гідрообезпилювання водою, яка подається по трубопроводу із каптажу (насосної станції), і за допомогою форсунок розпилюється у місцях перевантажень. Визначення вмісту пилу в повітрі робочої зони на підприємстві в обсязі та з визначеною чинним законодавством періодичністю відповідно не проводиться. У наявності протоколи досліджень повітря робочої зони від 25.05.2016 року (робоче місце машиніста бурової установки, дробильника, слюсаря-ремонтника, грохотовщика, конвеєрника). Вміст пилу в повітрі робочої зони перевищує ГДК (умови праці згідно з гігієнічною класифікацією – ІІІ клас, 2 ступінь)

За результатами перевірки, на керівника підприємства накладено штраф, а також видано приписи для обов’язкового усунення виявлених порушень.