Новини

Члени комісії шукали шляхи погашення «застарілої» заборгованості спільно з представниками підприємств-боржників областіПерше у цьому році засідання комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат відбулося в оновленому складі, але мало чим відрізнялося від багатьох попередніх. Учасники засідання розглянули два основні питання, винесені на порядок денний. Стосовно першого – про ситуацію щодо заборгованості – поінформував головуючий, заступник директора департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА Віктор Мацола, далі змогу висловитися мали представники адміністративних одиниць та керівники підприємств-боржників. 

Як зауважив Віктор Мацола, в області заборгованість на кінець січня становить 3 мільйони 700 тисяч гривень. В основному залишаються невирішеними питання, які дублюються вже на кількох засіданнях. На сьогодні склад і кількість підприємств-божників практично не змінюються, позаяк розв’язання  їхніх проблем можливе лише при втручанні або за сприяння центральних органів влади. Члени комісії у межах своєї компетенції та можливостей протягом попереднього року вживали різних заходів впливу, приймали відповідні рішення, зверталися у різні інстанції, але суттєво вплинути на ситуацію, на жаль, не змогли.

Деяким економічно активним підприємствам, судячи із статистичних даних, поступово вдається виходити з боргів. Однак, як наголосив у ході засідання 1-ий заступник начальника Управління Держпраці у Закарпатській області Василь Грицик, зараз важливо, аби ці підприємства продовжили стабільно виплачувати зарплату та інші виплати, адже згідно із змінами до трудового законодавства, які набрали чинності з 1 січня 2017 року,  законодавець суттєво посилив відповідальність за порушення у цій частині.

Члени комісії, за підсумками засідання,  прийняли кілька протокольних рішень і намітили нові шляхи вирішення проблем, пов’язаних з так званою «мертвою» заборгованістю в області.