Запобігання проявам корупції

ПАМ’ЯТКА щодо правового статусу, прав та гарантій захисту викривача

Викривач – особа, яка повідомила про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції», вчинених іншою особою, якщо така інформація стала їй відома у зв’язку з її діяльністю, проходженням нею служби чи навчання.

Детальніше...

ПАМ’ЯТКА щодо етичної поведінки в Управлінні Держпраці в Закарпатській області

Основним принципом діяльності працівників Управління має бути доброчесність, тобто їхні дії мають бути спрямовані на захист публічних інтересів та відмову від превалювання приватного інтересу під час здійснення наданих повноважень.

Детальніше...

Які оновлення з’явилися у Роз’ясненнях 2021 року?

3 лютого 2021 року НАЗК затвердило та опублікувало оновлені Роз’яснення щодо застосування антикорупційного законодавства (https://bit.ly/3b8bCeR).  У роз’ясненнях наявні оновлення, пов’язані із змінами законодавства (Закони України від 15.12.2020 № 1079-ІХ та від 04.12.2020 № 1074-ІХ). Також НАЗК максимально врахувало інтереси декларантів та додало відповіді на питання, які часто надходили до Агентства за минулий рік. 

Детальніше...

ПАМ’ЯТКА ЩОДО ЗАСТОСУВАННЯ АНТИКОРУПЦІЙНОГО ЗАКОНОДАВСТВА В УПРАВЛІННІ ДЕРЖПРАЦІ У ЗАКАРПАТСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Детальніше...

План роботи головного спеціаліста з питань протидії корупції на 2021 рік

Детальніше...

Перелік корупційних правопорушень і передбачена за них відповідальність

Перелік корупційних правопорушень, за вчинення яких передбачено кримінальну відповідальність

Відповідно до примітки до статті 45 Кримінального кодексу України корупційними злочинами, у випадку їх вчинення шляхом зловживання службовим становищем, згідно з цим Кодексом вважаються злочини, передбачені:

Детальніше...

Про початок чергового етапу е-декларування та рекомендації щодо заповнення декларацій говорили на вебінарі в Управлінні Держпраці

Головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції Управління Держпраці у Закарпатській області Юрій Пеца провів з колективом Управління вебінар про вимоги до заповнення декларацій осіб, уповноважених на здійснення функцій держави, та стосовно останніх законодавчих змін, пов’язаних із заповненням е-декларацій.

Детальніше...

Як подати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані в 2021 році?

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) нагадує, що з 30 грудня 2020 року набрали чинності зміни до Закону України «Про запобігання корупції», якими відновлено обов’язок окремих суб’єктів декларування подавати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.

Детальніше...

ТОП-15 типових помилок, які виникають під час заповнення декларації

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) переконане, що значна частина державних службовців – доброчесні, які прагнуть працювати для розвитку України, люди. З 2020 року серед головних цілей НАЗК – забезпечити комфортні умови для декларування. Для цього НАЗК уже забезпечило модернізацію Реєстру декларацій, роботу Контакт-центру за телефоном +380442000694, створення бази знань із контекстним пошуком за роз’ясненнями щодо декларування та технічну допомогу декларантам.

Детальніше...

Ще раз про корупційні ризики в діяльності державних службовців

Як відомо, корупція є однією із найнебезпечніших загроз правам людини, демократії, правопорядку, чесності та соціальній справедливості, вона перешкоджає економічному розвиткові та загрожує належному і справедливому функціонуванню країн, має негативні фінансові наслідки для громадян, компаній і держав, а також для міжнародних установ.

Детальніше...