Колегія

Рішення колегії Управління Держпраці у Закарпатській області

Наказ Управління Держпраці

у Закарпатській області

від_24.01.2019 року №  19

Рішення колегії

Управління Держпраці у Закарпатській області

  

Заслухавши та обговоривши інформацію про підсумки роботи Управління Держпраці у Закарпатській області у 2018 році та завдання щодо подальшого вдосконалення наглядової діяльності у сфері  промислової безпеки, охорони праці, про роботу щодо легалізації праці, здійснення державного контролю щодо своєчасної та у повному обсязі виплати заробітної плати, контролю за додержанням законодавства про працю неповнолітніх, про аналіз судової практики, сформованої за позовами  до Управління Держпраці у Закарпатській області, у 2018 році; про план роботи колегії Управління на І півріччя 2019 року;  заслухавши та обговоривши інформацію підприємств, на яких у 2018 році  мали місце нещасні випадки на виробництві (ДП «Мокрянське ЛМГ», ДП «Берегівське ЛГ», ДП «Міжгірське ЛГ»),

 

КОЛЕГІЯ ВИРІШИЛА:

 

  1. Затвердити план роботи Колегії Управління Держпраці у Закарпатській області на І півріччя 2019 року (додаток 2).

 

  1. Взяти до уваги інформацію представників підприємств ДП «Мокрянське ЛМГ», ДП «Берегівське ЛГ», ДП «Міжгірське ЛГ».

 

  1. Державним інспекторам відділів нагляду в будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді та на виробництвах і об’єктах підвищеної небезпеки   (начальник відділу  Ляхович В.М.), нагляду в АПК, СКС, на транспорті та зв’язку (начальник відділу  Вербовський В.Г.):

- при виявленні під час перевірок порушень, що створюють загрозу життю, або можуть призвести до травмування працівників, ініціювати заборони на виконання робіт, експлуатацію машин, механізмів, обладнання;

- поліпшити ефективність державного нагляду та контролю за додержанням вимог законодавства з охорони праці на виробництвах і об’єктах підвищеної небезпеки;

- під час проведення перевірок більше уваги звертати на виявлення порушень у технічній частині;

- продовжити роботу щодо виявлення прихованих нещасних випадків на виробництві.

                               Термін виконання: постійно

 

  1. Відділу інспекційної роботи, ринкового нагляду, надання адміністративних послуг, розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму   (Яцків В.В.)  активізувати співпрацю з медичними лікувальними установами області щодо надання ними Управлінню  екстрених повідомлень  про звернення потерпілих щодо настання нещасних випадків на виробництві.

Термін виконання: 15 лютого 2019 року

 

  1. Першому заступнику начальника Управління  (Грицик В.І.), начальнику відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших   нормативно-правових актів (Турянський Я.І.), завідувачу сектору юридичного забезпечення  (Гончарук В.В.)  аналізувати проблемні питання, що виникають у судовій практиці та  проводити навчання з головними інспекторами праці щодо якості оформлення документації про результати проведення  інспекційних відвідувань з врахуванням узагальнення судової практики, сформованої Верховним Судом щодо справ, учасниками яких є Держпраці та її територіальні органи, та  судової практики, сформованої за позовами  до Управління.

Термін виконання:  щоквартально

 

  1. Першому заступнику начальника Управління (Грицик В.І.), начальнику відділу та заступнику начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших   нормативно-правових актів (Турянський Я.І., Штерн В.З.), головним державним інспекторам праці інспекційні відвідування щодо виявлення незадекларованої праці проводити виключно з відео фіксацією.

                               Термін виконання: постійно

 

  1. Завідувачу сектору юридичного забезпечення (Гончарук В.В.)  забезпечувати апеляційне та касаційне оскарження судових рішень, прийнятих не на користь Управління.

                               Термін виконання: постійно

 

  1. Продовжити проведення превентивних заходів, спрямованих на поліпшення стану охорони праці, гігієни праці, атестації робочих місць, додержання законодавства про працю, зайнятість населення, дотримання рівня мінімальної заробітної плати, запобігання випадкам використання неоформлених найманих працівників, попередження нещасних випадків на виробництві.

Термін виконання: упродовж 2019 року