Громадська рада

Засідала Громадська Рада при Управлінні Держпраці

Щодо першого питання виступив начальник Управління Держпраці Богдан Дорош. Він  коротко ознайомив присутніх із ситуацією, яка склалася в області щодо виробничого травматизму, повідомив про зміни у трудовому законодавстві та в законодавстві з  охорони праці, назвав ключові завдання, поставлені перед  Службою на підсумковій колегії Держпраці, яка відбулася наприкінці лютого цього року.

Далі  про організацію роботи з профілактики виробничого травматизму та навчання спеціалістів з питань охорони праці в області розповів голова Громадської ради Михайло Думнич. За його словами, серед причин, які призвели до збільшення рівня виробничого травматизму в краї, не останнє місце займають недостатня робота з профілактики, зокрема неналежний рівень підготовки спеціалістів з питань охорони праці та  недієвість системи організації безпеки праці на підприємствах.

Михайло Думнич звернув увагу присутніх на те, що протягом останніх трьох років за рахунок коштів  Фонду соцстрахування навчання в області не пройшов жоден спеціаліст. Роботодавці, своєчасно і в повному обсязі сплативши внески до Фонду, змушені були додатково витратити понад 2740 тисяч гривень на навчання понад семи тисяч спеціалістів. Водночас, на думку доповідача, вкрай негативно на стан профілактики виробничого травматизму вплинуло і затяжне реформування соціальних фондів.

Отож Громадська рада при Управлінні Держпраці у Закарпатській області рекомендувала Управлінню виконавчої дирекції Фонду соцстрахування підготувати спільно з роботодавцями, профспілковими органами пропозиції щодо ефективного навчання посадових осіб; а також провести спільні заходи, в тому числі й круглий стіл на тему : «Промислова безпека та охорона праці. Проблеми, перспективи».

На завершення учасники зібрання обговорили і  затвердили  План роботи на І півріччя 2018 року.