Головна

Чи можна скоротити працівника, який у двомісячний термін з моменту попередження прийнятий на строкову службу в зону антитерористичної операції.

Про скорочення посади і наступне звільнення, - зауважує перший заступник начальника Управління Держпраці у Закарпатській області Василь Грицик, -   згідно із ст. 49-2 КЗпП найманого працівника потрібно персонально попередити не пізніше, ніж за два місяці. Власник або уповноважений ним орган може запропонувати працівникові іншу роботу та тому ж підприємстві, установі чи організації. Але якщо вільної посади немає, то вказані працівники продовжують працювати упродовж двох місяців (не менше) і отримують заробітну плату відповідно до чинного штатного розпису. Тому роботодавець або уповноважений ним орган має право звільнити вказаного працівника не раніше, ніж закінчиться двомісячний термін з моменту попередження.

Якщо в цей період попереджений про звільнення працівник прийнятий на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятий на військову службу за контрактом , він не підлягає звільненню, позаяк відповідно до положень ч.3 ст.119 КЗпП у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, за такими працівниками зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, установі чи організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форм власності й у фізичних осіб-підприємців, де вони працювали на час призову.

Між працівником, призовником на військову строкову службу на особливий період і роботодавцем зберігаються трудові відносини, і працівник лише увільняється від виконання повноважень. За вказаною категорією працівників на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації зберігаються місце роботи, посада і виплачується середній заробіток за рахунок роботодавця, а відтак такі працівники повинні бути переведені до нового штатного розпису.