Роз'яснення учасникам АТО

Фахівці Управління Держпраці у Закарпатській області провели зустріч з учасниками АТО

Серед присутніх - заступник директора центру зайнятості Юрій Лукач, начальник відділу соціального захисту населення Ужгородської райдержадміністрації - Андріана Зизич, представник Ужгородського міськрайонного військового комісаріату Андрій Долинний, головні державні інспектори Управління Держпраці у Закарпатській області Маріанна Гукс та Артур Сумара.

Фахівці Управління довели до присутніх інформацію про дотримання трудового законодавства роботодавцями при мобілізації працівників. Відмітили, що вкрай актуальними є питання гарантій, пільг та компенсацій при мобілізації громадян. Було наголошено, що відповідно до ст.119 КЗпП України за мобілізованими працівниками зберігається місце роботи, посада і компенсується з бюджету середній заробіток на підприємстві, установі, організації, в яких вони працювали на час призову.

Демобілізовані бійці поділилися проблемами, з якими їм доводиться стикатися у повсякденному житті, в тому числі у реалізації своїх прав. Кожен з випадків було розглянуто окремо та обговорено шляхи можливого вирішення питань. Також учасникам АТО надали можливість виразити своє бачення щодо майбутньої роботи для того, щоб спеціалісти центру зайнятості могли якнайкраще сприяти вирішенню питання їх працевлаштування.