Контактна інформація та регламент роботи

В Управлінні Держпраці у Закарпатській області відбулося засідання колегії, на якому підбили підсумки роботи за дев’ять місяців поточного року та визначили подальші завдання. У заході взяли участь член Громадської ради, виконавчий директор  Обласного об’єднання організацій роботодавців «Закарпаття» Михайло Думнич, а також державні інспектори праці органів місцевого самоврядування.

Як зауважив, відкриваючи засідання, начальник Управління Держпраці Богдан Дорош, основні зусилля посадових осіб Управління за вказаний період були спрямовані на  легалізацію неоформлених найманих працівників, зменшення заборгованості із заробітної плати, здійснення контролю щодо дотримання розміру мінімальної заробітної плати та посилення вимог до роботодавців задля запобігання виробничому травматизму.

У своєму виступі очільник Управління звернув увагу присутніх на те, що в області намітилася тенденція до зростання рівня виробничого травматизму. Так,  за 9 місяців 2017 року на піднаглядних Управлінню підприємствах сталося 33 нещасні випадки, пов’язані з виробництвом, у тому числі 6 із смертельним наслідком. У той час, як за аналогічний період 2016 року  таких випадків було 22, в тому числі 4 із смертельним наслідком. Слід зауважити, що з 6 нещасних випадків із смертельними наслідками 2 випадки сталися внаслідок ДТП, а 2 – на підприємствах, що не зареєстровані в Закарпатті, та не повідомили Управління про намір виконувати роботи на території області, відповідно посадові особи Управління не мали змоги здійснювати державний нагляд  щодо запобігання виробничому травматизму.

Богдан Дорош детально зупинився на всіх аспектах діяльності Управління. Далі звіт за виконану роботу у своїх напрямах представили перший заступник начальника Василь Грицик та заступник начальника Володимир Горєв. За  підсумками засіданні колегії вирішено вжити невідкладних заходів, у тому числі, підвищення ефективності проведення так званих профілактичних заходів з метою запобігання смертельного травматизму на виробництві. Водночас були визначені пріоритети у подальшій діяльності Управління, серед яких: організація низки превентивних заходів, спрямованих на поліпшення стану промислової безпеки, охорони та гігієни праці, додержання законодавства про працю.

На завершення начальник Управління вручив інспекторам праці органів місцевого самоврядування посвідчення та побажав усім плідної співпраці. А керівник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Ярослав Турянський провів з ними нараду з метою роз’яснення функціональних обов’язків, ознайомлення із нормативно-правовими актами та їх застосуванням у роботі.

Того ж дня відбувся семінар з галузевими інспекторами та державними інспекторами праці на тему: «Актуальні питання антикорупційного законодавства - новели та правозастосовна практика», яку провів головний спеціаліст з питань протидії корупції Управління Юрій Пеца. Він, зокрема, вказав на зміни в антикорупційному законодавстві, звернув увагу присутніх на основні засади запобігання і протидії корупції, вказав  суб’єкти, на які поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».

   Учасники заходу обговорили питання конфлікту інтересів,  увагу присвячено шляхам виявлення та подолання конфлікту інтересів а також обмеження щодо одержання подарунків.

    Також було наголошено, що в Управлінні створені умови для повідомлень про можливі корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення і затверджено графік особистого прийому громадян керівництвом Управління. Інформація про гарячу телефонну лінію та запобігання проявам корупції розміщена на офіційному веб-сайті Управління.