Новини

На семінарі у Мукачеві обговорили важливі питання, пов’язані із практичним застосуванням вимог трудового законодавства

Перший цьогорічний кущовий семінар для підприємців та бухгалтерів приватних підприємств міста і району, ініційований керівництвом територіального відділення Асоціації платників податків України в Закарпатській області та ГО «Спілка аудиторів України», проходив нещодавно у Мукачеві в актовій залі райдержадміністрації.

Від Управління Держпраці на семінарі був присутній начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Ярослав Турянський.  У заході також взяли участь представники Державної фіскальної служби.

У своєму виступі Ярослав Турянський зупинився на трьох основних питаннях: правильне оформлення трудових відносин; дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці; дотримання строків виплати заробітної плати. Посадовець вкотре наголосив на важливості офіційного оформлення трудових відносин з найманими працівниками, звернувши увагу присутніх на чергове збільшення з 01 січня  2019 року  розмірів фінансової відповідальності  за таке порушення вимог законодавства про працю. Також застеріг підприємців від будь-яких спроб чинити перешкоди у  реалізації фахівцями Управління Держпраці їх службових повноважень, особливо у випадку виявлення прихованих трудових відносин, оскільки за  такі дії передбачені значні штрафні санкції.

По завершенню виступу Ярослав Турянський дав вичерпні відповіді на запитання учасників семінару. Люди, зокрема, цікавилися підставами, необхідними для проведення інспекційного відвідування Управління Держпраці, переліком документів, що обов’язково складаються під час проведення таких контрольних заходів, а також з’ясовували, чи потрібно офіційно оформляти трудові стосунки з працівниками, котрі проходять стажування тощо.