Новини

Брифінг. Нові розміри штрафних санкцій за порушення законодавства про працю


Про це йшлося на сьогоднішньому брифінгу, який відбувся у прес-центрі Закарпатської ОДА за участі начальника Управління Держпраці у Закарпатській області Богдана Дороша та його першого заступника Василя Грицика.

Відразу на початку зустрічі очільник Управління Держпраці зауважив: тема брифінгу вибрана не випадково. Річ у тім, що з 10 лютого цього року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 03.02.2016 р., якою внесені зміни до попередньої постанови від 17.07.2013 р. «Про затвердження порядку накладення штрафів за порушення законодавства про зайнятість населення». Відтепер адміністративна відповідальність за порушення законодавства про працю посилюється, а розміри фінансових санкцій, суттєво збільшується.  Тому, наголосив Богдан Дорош,  громадськість краю повинна бути про це поінформованою. Він також коротко охарактеризував основні завдання, які потрібно вирішувати очолюваному ним Управлінню.

А детальніше на змінах, внесених вказаною постановою до законодавства про працю, зупинився Василь Грицик. За його словами, на Закарпатті не раз трапляються випадки нелегального працевлаштування найманих робітників. Якщо раніше роботодавці не особливо переймалися легальним працевлаштуванням працівників, то тепер їм, мабуть, доведеться переглянути свою позицію. Адже розмір штрафу за допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення його  на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи впродовж повного робочого часу, встановленого на підприємстві, та виплати заробітної плати без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків з першого січня цього року сягає понад 41 тисячу гривень, а з першого травня цього року становитиме 43,5 тисячі гривень.  Відповідальність нестимуть, як відомо,  юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю.  Василь Грицик звернув увагу присутніх, що збільшилися штрафні санкції також за невчасні виплати заробітної плати, недотримання встановлених гарантій та пільг тощо.

Після виступів Богдан Дорош і Василь Грицик відповіли на запитання журналістів, котрі в основному цікавилися, як громадяни можуть повідомити про порушення своїх прав і який механізм реагування на їхні звернення.