Новини

Працівниця одного з підприємств на Виноградівщині чинила перешкоду посадовцям Управління Держпраці при проведенні інспекційного відвідування

В області тривають спільні заходи з виявлення фактів використання праці незадекларованих працівників. На підставі переліку платників податків для проведення спільних перевірок з питань дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, затвердженого керівниками Управління Держпраці у Закарпатській області та Головного управління Державної фіскальної служби області, державні інспектори праці проводили інспекційне відвідування одного з аграрних підприємств Виноградівщини,  що крім інших видів діяльності, займається вирощуванням і переробкою яблук та реалізацією цієї продукції. Метою контрольного заходу було виявлення неоформлених трудових відносин.

Головним державним інспекторам праці спершу вдалося потрапити на територію одного з цехів підприємства. Однак довідавшись, хто завітав і з якою метою, чоловіки, котрі на той момент працювали у цеху, спішно покинули приміщення. Натомість прийшла якась пані, яка ламаною українською пояснила, буцімто працює на підприємстві сторожем, і стала наполегливо випроваджувати «гостей» з території довіреної їй агрофірми.

Треба сказати, що посадовці Управління Держпраці зафіксували цей факт на відео, водночас попередили «сторожа» про відповідальність, передбачену за недопущення їх до виконання своїх професійних обов’язків. Зокрема, за вчинення перешкоди для проведення інспекційного відвідування з питань виявлення неоформлених трудових відносин роботодавцю доведеться сплати штраф, передбачений абзацом сьомим частини другої статті 265 Кодексу законів про працю України, а саме у стократному розмірі мінімальної заробітної плати. На сьогодні, така штрафна санкція становить понад 370 тисяч гривень. Справа за результатами цього інспекційного відвідування невдовзі розглядатиметься в Управлінні Держпраці у Закарпатській області.