Новини

Про трудові та соціально-економічні права громадян говорили за круглим столом

Засідання круглого столу на тему «Дотримання, гарантії та захист трудових і соціально-економічних прав громадян України», приуроченого Всеукраїнському тижню права, відбулося днями у  рахівському комунальному підприємстві «Рахівтепло».

У заході взяв участь головний державний інспектор відділу нагляду в будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді, на виробництвах і об’єктах підвищеної небезпеки управління Держпраці у Закарпатській області Людвіг  Андращук. Присутні обговорили основні нормативно-правові акти з охорони праці та промислової безпеки та випадки практичного застосування їх вимог у своїй діяльності.

У своєму виступі фахівець Управління Держпраці розповів про реформування в системі нагляду за охороною праці. Зокрема, повідомив про схвалену Урядом Концепцію реформування системи управління охороною праці в Україні.

«Таке рішення прийняте з метою створення національної системи запобігання виробничим ризикам задля ефективної реалізації права працівників на безпечні та здорові умови праці», - зауважив Людвіг Андращук.

За його словами, реалізація Концепції сприятиме: підвищенню рівня захисту життя та здоров’я працівників; зниженню рівня та зменшенню частоти виробничого травматизму, аварій і професійних захворювань; підвищенню ефективності діяльності інспекції праці; підвищенню відповідальності роботодавців за створення належних умов праці та безпечного виробничого середовища; спрощенню законодавства щодо безпеки і гігієни праці та зменшенню адміністративного і регуляторного навантаження на роботодавця;покращенню інвестиційного клімату в Україні тощо.