Новини

Лісівники краю складають іспити з охорони праці

У рамках Всеукраїнського тижня права, який цьогоріч триватиме з 10 по 14 грудня, на підприємствах лісового господарства краю проводяться щорічні навчання та перевірка знань з питань охорони праці. Зокрема, таке навчання вже пройшли працівники  ДП «Хустське ЛДГ» та НПП «Зачарований край».

Спеціальна комісія, у складі якої керівники лісових господарств та представники профспілкових організацій, а також головний державний інспектор сектору нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці у Закарпатській області Мирослав Феделеш, з’ясували, наскільки працівники вказаних підприємств, а цепомічники лісничих, старші майстри і майстри лісу, інженери та провідні інженери лісового господарства, механіки (загалом 122 особи в одному господарстві і 22 особи в другому),  володіють знаннями законів, нормативно-правових актів з охорони праці.

Було розглянуто низку тем: законодавство про працю; психологія безпеки праці; організація роботи з охорони праці; пожежна безпека; гігієна праці і виробнича санітарія; медичні огляди; надання першої допомоги потерпілим при нещасних випадках; виробничий травматизм і його профілактика; розслідування та облік нещасних випадків; правила відшкодування власником шкоди, заподіяної працівникові ушкодження здоров’я, пов’язаним із виконанням трудових обов’язків; електробезпека.

Окремо посадовець Управління Держпраці Мирослав Феделеш звертав увагу присутніх і на обо’вязкове дотримання вимог трудового законодавства, насамперед в частині легального працевлаштування, оскільки тільки належно оформлені трудові відносини дають гарантію соціальної захищеності працівника.

Результати перевірки показали: більшість лісівників володіє достатнім рівнем знань. Про це вказано в спеціальних посвідченнях, які отримав кожен проекзаменований за результатами пройденого навчання.