Новини

У санаторії «Шаян» проходила планова перевірка Управління Держпраці

Галузеві інспектори Управління Держпраці у Закарпатській області перевіряли стан дотримання вимог нормативно-правових актів під час експлуатації будівель, споруд та устаткування в санаторно-оздоровчому закладі  ДП «Санаторій «Шаян» у Хустському районі.

Як з’ясували  головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС на транспорті і зв’язку Тетяна Маргітич, головні державні інспектори відділу нагляду в будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді та на виробництвах і об’єктах підвищеної небезпеки Юрій Попович, Андрій Ковальчук та Розалія Федоришин,  створена в санаторії служба з охорони праці явно недопрацьовує. Так, на перевірених дільницях, зокрема у газовому, електрогосподарствах, ділянках Шаянського родовища та на об’єктах котлонагляду, були зафіксовані порушення вимог нормативно-правових актів з ОП та промислової безпеки. Більшість з них стосувалася неналежного оформлення або відсутності потрібної документації; не проведення інструктажів, експлуатації окремого обладнання без інструкцій тощо. Водночас, як з’ясувалося, практикується допуск до робіт підвищеної небезпеки осіб, які не пройшли відповідне навчання та перевірку знань. У котельнях не проведено чергову державну повірку манометрів, а також відсутній акт на перевірку димових і вентиляційний каналів. А на ділянках Шаянського родовища не проведено санітарну очистку 1 і 2-ої зон санітарних охоронних свердловин. 

Серйозні порушення виявили посадовці і в роботі електрогосподарства. Зокрема, суб’єкт господарювання експлуатує без відповідного дозволу  електроустановку потужністю понад 1000 В, електроперсонал користується не повіреними засобами захисту від ураження електричним струмом.

За результатами перевірки керівництву санаторію видано приписи для обов’язкового усунення виявлених порушень, деяких посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.