Новини

Боротьба із «тіньовою зайнятістю» посилюється

Ні для кого не є таємницею, що окремі роботодавці, приймаючи на роботу нових працівників, не завжди поспішають укладати з ними трудові договори. Зважаючи на складну економічну ситуацію в державі загалом і в краї зокрема, чимало громадян погоджується на так звану «тіньову зайнятість» і оплату своєї праці «в конвертах». При цьому люди не завжди усвідомлюють, що таким чином роблять своє становище беззахисним перед роботодавцем. Адже тоді не має юридично зафіксованих жодних доказів на підтвердження дійсного розміру їх заробітної плати та трудового стажу, а також громадяни наражають себе на певний ризик, пов’язаний із захистом їх трудових прав та соціальним захистом. Водночас «тіньова зайнятість», як відомо, стає на заваді надходженню податків до місцевих бюджетів.

В області  контроль за регламентацією оформлення трудових відносин згідно з чинним трудовим законодавством здійснюють працівники регіонального Управління Держпраці.

-- Раніше штраф за виявлені порушення, зокрема за не укладання трудових договорів з найманими працівниками, становив близько п’ятисот гривень, і окремі роботодавці воліли за краще сплатити ці гроші, ніж оформити трудові відносини належним чином, -- зауважує перший заступник начальника Управління Держпраці у Закарпатській області Василь Грицик. На сьогодні мінімальний розмір штрафної санкції за неоформленого працівника  становить 8500 гривень.

Одному з Мукачівських підприємців вже доведеться сплати такий штраф за вказане правопорушення. До речі, тут не раз під час перевірок виявляли випадки нелегальної зайнятості. Отож, можливо, роботодавці нарешті переглянуть свій підхід до цього питання. Адже боротьба із «тіньовиками» триватиме, і вирішення цієї проблеми залишається на особливому контролі керівництва Управління Держпраці у Закарпатській області.