Новини

Закарпатський санаторій «Боржава» безпечний для відпочинку

Торік на території ТОВ «Санаторій «Боржава» стався нещасний випадок, який розслідувала спеціальна комісія, створена в Управлінні Держпраці у Закарпатській області. Комісія встановила: причина трагедії не  пов’язана з виробництвом. Все ж цей суб’єкт господарювання був включений до плану перевірок. Тому нещодавно фахівці  Управління Держпраці провели тут запланований контрольний захід.

– Тішить той факт, – підсумовує  результати перевірки головний державний інспектор нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці Тетяна Маргітич, – що керівництво та відповідальні особи санаторію врахували усі попередні зауваження фахівців управління Держпраці й усунули вказані недоліки. На сьогодні стан охорони праці та промислової безпеки  на об’єктах «Боржави» контрольований і на  належному рівні.

За словами Тетяни Маргітич, виявлені посадовцями Управління Держпраці порушення незначні та не мають системного характеру. Частина з них стосується помилок щодо ведення документації (не розроблена програма проведення стажування для конкретної професії, у журналі реєстрації інструктажів відсутні потрібні відмітки тощо).

Заступник начальника відділу нагляду в будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді, на виробництвах і об’єктах підвищеної небезпеки Олександр Гойс і його колега головний державний інспектор цього ж підрозділу Розалія Федоришин перевіряли відповідно газове та електрогосподарства санаторію. Серед суттєвих недоліків, виявлених у ході перевірки, називають: відсутність діелектричних килимків біля комірок електрообладнання та біля РШ; однолінійної схеми електричних з’єднань з відповідними змінами в приміщенні однієї із ЗТП; схеми газового обладнання із зазначенням номерів; а також відсутність пронумерованих однотипних  установок, що використовують газ, обладнання, запобіжну і запірну арматуру, контрольно-вимірювальні прилади.

За результатами перевірки двох посадових осіб ТОВ було притягнуто до адміністративної відповідальності, а керівництву санаторію видано приписи для обов’язковго усунення виявлених порушень.