Новини

«Карпатську рудну компанію» перевірили посадовці Управління Держпраці

Планову перевірку на дотримання вимог законодавства з  питань охорони праці та промислової безпеки провели нещодавно фахівці Управління Держпраці у Закарпатській області на ПрАТ «Карпатська рудна компанія» за участі представників Державної служби України з питань праці начальника відділу геолого-маркшейдерських робіт управління гірничого нагляду Оксани Мозговенко та головного спеціаліста відділу нагляду у гірничодобувній промисловості, за вибуховими роботами та утилізацією боєприпасів управління гірничого нагляду Володимира Жукоцького.

Заступник начальника Управління Держпраці Володимир Горєв і головний державний інспектор відділу нагляду в будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді та на виробництвах і об’єктах підвищеної небезпеки Андрій Ковальчук з’ясували, що підприємство має дозвільну документацію на користування надрами, зокрема спеціальний дозвіл на користування надрами № 5495 від 19.03.2012 року; акт про надання гірничого відводу № 3276 від 01.12.2017 року. Крім цього,  робочий проект на розробку центральних жил Мужіївського золото-поліметалічного родовища затверджений та погоджений в установленому порядку. 

На момент проведення перевірки підприємство не проводило роботи з видобутку і переробки золотих та золото-поліметалічних руд і дренажних  підземних вод. Згідно з угодою про умови користування надрами з  метою видобування корисних копалин від 18.05.2017 р. №5495 та в рамках програми робіт з видобування корисних копалин, підготовка родовища до розробки планується протягом квітня-травня наступного року, початок видобування – у травні 2019-го, а вихід на проектну потужність – у травні 2021 року.

Посадовці Управління Держпраці встановили, що на підприємстві створена технічна, геологічна та маркшейдерська служби. Підготовлено також пакет документів для отримання дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки (укладено договір з ДП «Закарпатський експертно-технічний центр Держпраці» від 14.03.2018 року №0309/19 на проведення експертизи з метою отримання дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки).

Водночас укладено договір на постійне та обов’язкове обслуговування з ВГРЗ У ДСНС України в Івано-Франківській області і розроблено План ліквідації аварій в підземних гірничих виробках на перше півріччя 2018 року. Інженерно-технічний персонал пройшов відповідне навчання та перевірку знань з охорони праці.

У ході перевірки були виявлені й незначні порушення вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки. Тож фахівці Управління Держпраці скерували керівництву ПрАТ відповідні приписи для їх обов’язкового усунення.