Новини

Студентів агітували за легальне працевлаштування

Питання виведення оплати праці з тіні нині актуальне не лише для окремо взятого Закарпаття, а й для України в цілому. Його позитивне  вирішення потребує комплексного підходу, в тому числі й подолання стереотипного мислення у суспільстві. Адже значна частина громадян через нестачу робочих місць готова погодитися на нелегальні чи напівлегальні умови праці задля отримання більшої зарплати. При цьому мало хто замислюється над тим, якими можуть бути наслідки такого працевлаштування для самих найманих працівників.

Саме про це йшлося на тематичних зустрічах, організованих протягом тижня посадовцями Управління Держпраці у Закарпатській області зі студентами випускних курсів професійно-технічних та вищих навчальних закладів краю, серед яких  Закарпатський художній інститут, Ужгородський торговельно-економічний коледж, Ужгородське державне музичне училище ім. Д.Задора, Ужгородське вище професійне училище торгівлі та технологій харчування, Ужгородський коледж мистецтв ім.А.Ерделі, Ужгородське вище комерційне училище Київського НТЕУ, Тячівський професійний ліцей. У заходах, зокрема, взяли участь перший заступник начальника Управління Держпраці Василь Грицик, головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці Артур Сумара, Мар'яна Гукс, Віталій Юртин  та Каріна Глаголич.

У ході проведення зустрічей Василь Грицик розповів студентам про вимоги чинного трудового законодавства та передбачену відповідальність за їх порушення, а також  звернув увагу аудиторії на переваги отримання офіційної заробітної плати, яка дає право на отримання соціальних гарантій, передбачених трудовим законодавством,  охорону праці та гідну пенсію.

Водночас Василь Грицик наголосив, що з працевлаштуванням тісно пов’язане й питання охорони праці. 28 квітня, як відомо, відзначається Всесвітній день охорони праці. Цьогоріч він проходить під девізом «Захищене і здорове покоління». Такий девіз вибрано невипадково, адже саме від сучасного молодого покоління залежить, якою бути нашій державі в майбутньому. Тому  нинішні випускники повинні почути важливий меседж: «Турбота про майбутнє та гідну старість починається вже сьогодні».

Під час зустрічей порушувалося також питання працевлаштування неповнолітніх. Через місяць – літні канікули. У цей час багато школярів і студентської молоді прагнуть знайти тимчасову роботу. Зазвичай роботодавці пропонують таким сезонним працівникам приховану оплату праці. Тож  Василь Грицик, спираючись на практичний досвід, розповів студентам, чим можуть закінчитися такі підзаробітки. Водночас надав деякі поради, як уникнути подібних ситуацій, та рекомендував звертатися в Управління за консультаціями. На завершення посадовець закликав молодь не погоджуватися у майбутньому на різні тіньові схеми працевлаштування. Фахівці управління роздали студентам буклети-пам’ятки з важливою та корисною інформацією, відповіли на запитання, які цікавили молодь, у межах своєї компетенції.