Новини

Про співпрацю щодо здійснення державного нагляду та контролю за дотриманням вимог законодавства з працевлаштування інвалідів

В Управлінні Держпраці у Закарпатській області сьогодні відбулася спільна нарада за участі керівництва Управління та представників обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів. Основне питання, котре сторони розглянули під час проведення заходу, було координація дій, спрямованих на здійснення державного нагляду і контролю за дотриманням підприємствами, установами, організаціями, іншими юридичними особами незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання законодавства про зайнятість та працевлаштування інвалідів.

Треба сказати, що свого часу Управління Держпраці та обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів уклали відповідну угоду  про співробітництво й організацію взаємовідносин у сфері здійснення державного нагляду та контролю за дотриманням вимог чинного законодавства щодо працевлаштування осіб з інвалідністю. Адже як відомо, за чинним законодавством підприємства, котрі мають у своєму штаті вісім і більше осіб повинні дотримуватися так званої обов’язкової квоти інвалідів. Однак через призупинення перевірок Управління Держпраці не мало змоги певний час виконати у повному обсязі взяті на себе зобов’язання.

Нещодавно наказом Мінсоцполітики була затверджена нова форма Акту за результатами проведення перевірки щодо додержання суб’єктом господарювання вимог законодавства про зайнятість населення, зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю. Тому сторони домовилися про поновлення співпраці, зокрема, в частині проведення Управлінням Держпраці  перевірок за інформацією обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів.