Новини

Управління Держпраці продовжує агітацію за легалізацію трудових відносин

Протягом двох місяців фахівці Управління Держпраці у Закарпатській області проводили  акцію «Я за офіційне працевлаштування». З цією метою була налагоджена робота мобільного консультативного центру, де мешканцям кількох міст краю, зокрема Ужгорода, Мукачева, Берегова та Хуста,  надавались роз’яснення з питань трудового законодавства.

У рамках роботи таких центрів посадовці Управління Держпраці пояснювали громадянам переваги легального працевлаштування, роботодавцям розповідали про «мінуси» неофіційних трудових відносин з найманими працівниками та передбачені чинним трудовим законодавством фінансові санкції за такі порушення.

На думку організаторів акції, мобільні консультативні  пункти є ефективною формою налагодження зв'язку з населенням. Вони покликані змінити стереотипне мислення громадян, змусити їх усвідомити, що від їхнього бажання отримувати зарплату легально, а не «в конверті», залежить їхнє майбутнє.

Акція в основному була зорієнтована на молоде покоління як на категорію громадян, що здатна вплинути на процеси суспільного життя  міста, області, держави. На жаль, нині чимало молодих краян виїжджає задля працевлаштування за кордон або погоджується на роботу з  прихованою формою оплати. Тому отримана в мобільному консультативному центрі інформація, сподіваються організатори акції, буде їм корисною.

Наразі завершився перший етап діяльності мобільного консультативного пункту Управління Держпраці у Закарпатській області. Під час наступного планується відвідати інші райцентри краю.